אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות התנגדות המוסדיים אושר מינוי דח"צית באוה"ה

למרות התנגדות המוסדיים אושר מינוי דח"צית באוה"ה

באנטרופי התנגדו למינוי שאלתיאלי משום שכיהנה כמנכ"לית קק"ל ב־2012-2009: "לאור התנהלות החברה מול בעלי מניות המיעוט ראוי היה להציע דח"צ ללא מערכות יחסים קודמות עם בעלת השליטה"

20.06.2016, 09:22 | רחלי בינדמן

המתיחות בין בעלי מניות המיעוט של חברת אוצר התיישבות היהודים (אוה"ה) לבין הנהלת החברה והדירקטוריון שנשלט על ידי ההסתדרות הציונית נמשכת. אתמול התקיימה אסיפת בעלי מניות שבמסגרתה נדרשו לאשר את מינויה של יעל שאלתיאלי כדירקטורית חיצונית בחברה במקומו של שמואל סלבין שפרש.  

קראו עוד בכלכליסט

המינוי אושר לבסוף, אך כלל התנגדות רחבה מצד חלק מהמוסדיים, בהם אקסלנס, מגדל, איילון, מנורה, הראל, מיטב דש וכלל ביטוח. זאת בהתאם להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי.

באנטרופי התנגדו למינוי שאלתיאלי משום שכיהנה כמנכ"לית קק"ל ב־2012-2009. קק"ל נוסדה על ידי הקונגרס הציוני של ההסתדרות הציונית העולמית. "לאור התנהלות החברה אל מול בעלי מניות המיעוט ראוי היה להציע דח"צ ללא מערכות יחסים קודמות עם בעלת השליטה", כתבו באנטרופי. "כמו כן החברה לא השיבה לבקשתנו לקבלת מידע אודות מועמדים נוספים שנבחנו לתפקיד הדח"צ".

עם זאת באנטרופי מציינים כי שאלתיאלי סיימה את תפקידה בקק"ל לפני ארבע שנים ומאז לא היה כל קשר בינה ובין ההסתדרות הציונית. מי שהביא לבסוף לאישור המינוי היו האפוטרופוס הכללי, שמחזיק ב־22% מאחזקות בעלי המניות שאינם קשורים להסתדרות הציונית, והחברה להשבת כספי ניצולי השואה, שמחזיקה ב־35% מאחזקות המיעוט.

מאוה"ה נמסר כי "אנטרופי בחרה להמליץ נגד בחירתה של שאלתיאלי על אף שעברו כבר ארבע שנים מאז שפרשה מקק"ל, בעוד שתקופת הצינון שנקבעה היא מחצית מכך".

מהחברה להשבה נמסר: "מינוי שאלתיאלי הוא ראוי וייצג נאמנה את האינטרס הציבורי".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות