אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הצ'ופרים של מנכ"ל מזור מכעיסים את בעלי המניות

לקראת האסיפה שאמורה לאשר את הסכם ההפצה העולמי שחתמה מפתחת הציוד הרפואי, אחד מבעלי המניות במזור הודיע על התנגדותו לתגמול המוצע למנכ"ל אורי הדומי ותהה אם השיפור בתגמול מעוגן בהסכם עם הענקית האמריקאית מדטרוניק

20.06.2016, 09:24 | דרור רייך

חברת מזור, מפתחת הציוד הרפואי לניתוחי עמוד שדרה ומוח, דווחה במאי על עסקה חלומית שהיא כל כך ציפתה לה. הסכם הפצה מהותי ביותר עם אחת מענקיות המכשור הרפואי, מדטרוניק, שנסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי של 113 מיליארד דולר. מדובר בהסכם הפצה עולמי עבור כמה ממוצריה של מזור בתחום ניתוחי עמוד השדרה, שמהווים את הדור הבא של המכשיר הנוכחי, הרנסנס. מאז ההודעה מניית החברה רשמה עלייה חדה של כ־20% ובכך השלימה עלייה של כ־60% מינואר, לשווי של 1.4 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אבל כעת עולים קולות שמתנגדים למספר החלטות שצפויות לעלות באסיפת בעלי המניות של החברה שתתקיים ב־19 ביולי, בעיקר להחלטות שקשורות לבונוסים של הבכירים בגין העסקה.

מדובר, בין השאר, במענק של 900 אלף שקל למנכ"ל החברה אורי הדומי והגדלת שכר הבסיס החודשי שלו מ־70 אלף שקל ל־80 אלף שקל, רטרואקטיבית לכל 2016. בנוסף, הדומי יהיה זכאי לאופציות לרכישת 387 אלף מניות של החברה שיבשילו על פני 4 שנים במחיר מימוש של 22.23 שקל. כיום נסחרת מניית החברה במחיר של 31 שקל – כלומר האופציות נמצאות עמוק בתוך הכסף. בנוסף, יתבקשו בעלי המניות לאשר מענק של 200 אלף שקל, כל אחד, לסמנכ"ל הכספים שרון לויטה, לסמנכ"ל התפעול אלי זהבי ולקצין הרפואה הראשי דורון דינשטיין.

אורי הדומי אורי הדומי אורי הדומי

במכתב הודעת עמדה של אחד מבעלי המניות במזור, בהם נמצאות מגדל עם כ־3 מיליון מניות והראל ומנורה עם כמיליון מניות כל אחת, נטען כי "מזור לא נתנה גילוי של מידע מהותי בקשר עם העניינים שעומדים על סדר יומה של האסיפה".

עוד שואל בעל המניות "אם העניינים הנוגעים לתנאי העסקתם של המנכ"ל ויתר נושאי המשרה נדונו או הוסכמו במסגרת הסכם ההשקעה של מדטרוניק והאם קיימת התחייבות של מדטרוניק להצביע באופן כלשהו בקשר לעניינים אלה? כמו כן, מחיר המימוש של האופציות נמוך בכ־40% מהמחיר בבורסה ערב פרסום הזימון ולכן המטרה הבסיסית של תוכנית אופציות, לקשור בין ביצועי המנכ"ל וביצועי המניה – לא מתקיימת.

"גם השווי 'בלאק ושולס' של האופציות הוא כ־6.6 מיליון שקל (כ־1.7 מיליון דולר) גבוה בצורה בלתי מוצדקת".

לסיכום טוען בעל המניות כי הוא מתנגד לשיפור בשכר הבסיס של המנכ"ל שזכה להעלאה של 7.7% בשכרו רק לפני שנתיים (מ־65 אלף שקל בחודש ל־70 אלף שקל). בנוסף, כותב בעלי המניות, הוא מעוניין במינוי דירקטור בלתי תלוי מטעמו. כעת בעלי המניות מצפים לתשובות ממזור עד למועד קיום האסיפה, אחרת הוא צפוי להתנגד למהלך.

במסגרת ההסכם, מובטחת מכירה של 15 מערכות רנסנס על ידי מדטרוניק, כאשר אם הפיילוט יצליח פוטנציאל המכירות יגדל בשנים הבאות. מדובר על קפיצת מדרגה עצומה בהיקף המכירות של מזור. למדטרוניק נתח שוק של קרוב ל־30% משוק ניתוחי עמוד השדרה, הנאמד בהיקף של כ־7 מיליארד דולר בשנה בארה"ב. היתרון המהותי בהסכם עבור מזור, מלבד עוצמתה של מדטרוניק בשוק הציוד הרפואי הוא שלמדטרוניק לא יהיה נציג בבורד ומזור תישאר חברה עצמאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות