אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ישראל וארה"ב יחתמו על הסכם לשיתוף מידע בתחום הסייבר"

"ישראל וארה"ב יחתמו על הסכם לשיתוף מידע בתחום הסייבר"

אלחנדרו מיורקאס סגן מזכיר הגנת המולדת האמריקאי הודיע במהלך מליאת הפתיחה של כנס הסייבר של אוניברסיטת תל אביב שממשלות ישראל וארה"ב חתמו על הסכם לשיתוף מידע בתחום הסייבר האזרחי

20.06.2016, 14:36 | רפאל קאהאן

"אחד הדברים המשמעותיים ביותר שלמדנו בתקופה האחרונה זה שמדינות לא יכולות להילחם לבד באיומי הסייבר וחייבות לצעוד יחד", כך אמר אלחנדרו מיורקאס, סגן מזכיר הגנת המולדת האמריקאי, בנאומו במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת"א, מטה הסייבר הלאומי במשרד רה"מ ומשרד החוץ.

קראו עוד בכלכליסט

מיורקאס, הוסיף וציין שהעמקת הקשרים של הממשל הפדראלי עם ישראל, ושיתוף הדדי של מחקרים וידע בתחום הסייבר בין מדינות הם קריטיים וייחודיים לצורך ההתמודדות עם אתגר הסייבר העולמי.

ההסכם הנוכחי מתמקד בסייבר אזרחי ההסכם הנוכחי מתמקד בסייבר אזרחי ההסכם הנוכחי מתמקד בסייבר אזרחי

"נוכח איומי הסייבר המתרבים בעשור האחרון, טובת הציבור היא המטרה הנעלה שצריכה לעמוד לנגד עינינו. עלינו לפעול למען טובת הציבור ולשתף מידע. אחד הלקחים שלמדנו בעולם הקיברניטי הוא שלעבוד יחד הופך אותנו לחזקים יחד ורק ככה נוכל להגן אחד על השני", הסביר מיורקאס.

זהו לא ההסכם הראשון שישראל חותמת עם הממשל האמריקאי בתחום. בין ארה"ב וישראל קיים שיתוף פעולה מודיעיני נרחב בתחום הסייבר - אך עד כה התבטא שיתוף פעולה זה בעיקר במישור המודיעין הצבאי. ההסכם הנוכחי פונה לפן האזרחי של תחום הסייבר וכנראה יאפשר ל-CERT האמריקאי להעביר התראות למקבילתו הישראלי במשרד רה"מ.

מיורקאס לא חשף את פרטי ההסכם, אך הדגיש שהוא כולל גם שיתופי פעולה בתחום האקדמי וכן בשיתוף מידע טכנולוגי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות