אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "יש לקבל את הצעת הסיוע של האמריקאים ולשים סוף לסאגה הזו" צילום: אלעד גרשגורן

כחלון: "יש לקבל את הצעת הסיוע של האמריקאים ולשים סוף לסאגה הזו"

שר האוצר אמר את הדברים בפתח ישיבת סיעת כולנו וכינה את ההצעה של האמריקאים,"חיובית והוגנת". הוא גם תקף את חברי הכנסת שביקרו העברת כספים להתנחלויות: "כשר אוצר אני עיוור צבעים. לא מבדיל בין אוכלוסיות, מגזרים עדות ומפלגות. אני לא צריך תעודת כשרות מאף אחד בנושא הזה"

20.06.2016, 16:34 | רוני זינגר

"יש לאמץ את הצעת הסיוע האמריקאית ולשים סוף לסאגה הזו", כך אמר היום שר האוצר, משה כחלון, בפתח ישיבת סיעת ״כולנו״. כחלון התייחס לנושא והוסיף: "ההצעה הינה חיובית והוגנת. מערכת הביטחון יכולה בהחלט להסתדר עם ההצעה הנוכחית ואין שום סיבה שנבצע מהלכים שיתפרשו כהתערבות בענייניה הפנימיים של ארצות הברית".

קראו עוד בכלכליסט

כחלון. "ההצעה של האמריקאים חיובית והוגנת", צילום: אלכס קולומויסקי כחלון. "ההצעה של האמריקאים חיובית והוגנת" | צילום: אלכס קולומויסקי כחלון. "ההצעה של האמריקאים חיובית והוגנת", צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון המשיך: "אמרתי לראש הממשלה ולשר הביטחון ואני אומר להם גם היום – לאמץ את ההצעה ולשים סוף לסאגה הזאת. עוד בממשל הנוכחי. ארצות הברית היא השותפה האסטרטגית הכי חשובה שלנו, חברת אמת וכך צריך להתייחס אליה. אישור תכנית הסיוע האמריקאית, יחד עם התקציב הרב שנתי שאישרנו לראשונה מזה שנים, יתנו לצה"ל יתרון אסטרטגי משמעותי ויאפשרו לו להיות ערוך לכל תרחיש".

"כשר אוצר אני עיוור צבעים"

שר האוצר התייחס גם להעברת תקציבים להתנחלויות, לחרדים ולמגזר הערבי שאושרה אתמול בישיבת הממשלה. "גם אתמול, לאחר ישיבת הממשלה לא חדלו המתקפות והניסיונות להמשיך שסע ולפלג את העם, באמצעות שיסוי סקטור בסקטור. חילונים בחרדים, יהודים בערבים, מתיישבי יהודה ושומרון מול תושבים מתוך הקו הירוק. כשהורי הגיעו מלוב לא אמרו להם בסוכנות שחזרנו לארץ ישראל כדי לריב אלא כדי לבנות חברת מופת. מה שהטריד את חברי האופוזיציה יותר מכל אלו כמה עשרות מיליוני שקלים שהחלטנו להעביר ליהודה ושומרון. איזור יהודה ושומרון סבל מגל הטרור כנראה יותר מכל איזור אחר. תושבי יו"ש משלמים מסים, משרתים את המדינה ככל האזרחים. כשר אוצר אני עיוור צבעים. לא מבדיל בין אוכלוסיות, מגזרים עדות ומפלגות. אני לא צריך תעודת כשרות מאף אחד בנושא הזה. רק בשנה האחרונה העברנו מיליארדי שקלים לחיילים, לקשישים, לניצולי השואה ולקצבאות הילדים".

כחלון סיים בדברים: "לא נחשוש לקבל החלטות נוספות, גם אם הן פחות פופולאריות בעיני סקטור כזה או אחר. נמשיך ונקצה משאבים שיחזקו את החברה בישראל, עבור דיור לזוגות הצעירים, עבור יישובי הפריפריה ועבור האוכלוסיות החלשות יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
"כשר אוצר אני עיוור צבעים. לא מבדיל בין
"כשר אוצר אני עיוור צבעים. לא מבדיל בין אוכלוסיות, מגזרים עדות ומפלגות. - רק כמה חבל שבהצבעה על העלאת קצבת הזקנה למצב שבו הם יוכלו לחיות במינימום כבוד, כחלון הצביע נגד ועוד תירץ את זה בכך שאין לקופת המדינה כספים בשביל זה. חודש אח"כ כבר עוברים מיליונים שוב לטובת אלו שממש לא צריכים עוד. כמה שקרים יכול בנאדם להוציא מהפה שלו ? עד מתי הוא ימשיך לחשוב שאנשים כאן מטומטמים ? 
Bottle  |  21.06.16
4.
כחלון אתה בלון שיתפוצץ לכולנו בפנים. שליח של
כחלון אתה בלון שיתפוצץ לכולנו בפנים. שליח של הון שמחזיק בשלטון בלי להבין כלום בנדון .אתה תרסק את הזוכים במחיר למשתכן. תבנה להם מעברות ושכונות עוני .הזוכים הם מעטים הרוב ממורמרים. המחירים רק עולים ועולים .תתפטר .זה גדול עליך.
Candy  |  20.06.16
3.
הבטחתה קבל עם ועדה שאין לך קשרים עם
הבטחתה קבל עם ועדה שאין לך קשרים עם בעלי ההון וכשהתעקשנו במפגש אך תתנהג במתווה הגז נעלבתה "כוס קפה אחד לא שתיתי איתם" לפתע לאחר הבחירות אתה חבר של קובי מימון ותשובה ולכן אין לך אפשרות לטפל במתווה שקרן נוכל "שָׂרַיִךְ סוֹרְרִים וְחַבְרֵי גַּנָּבִים, כֻּלּוֹ אֹהֵב שֹׁחַד וְרֹדֵף שַׁלְמֹנִים"זה אתה .וליעלון אם תכניס אותו למפלגתך לא תקבל קולנו !אם אלה חברך קח לתשומת ליבך.לא ניפול פעם נוספת.
Fries  |  20.06.16
לכל התגובות