אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום בוועדת הכנסת: דיון בהצעת חוק המגבילה את החופש העיתונאי צילום: אלכס קולומויסקי

היום בוועדת הכנסת: דיון בהצעת חוק המגבילה את החופש העיתונאי

הצעת חוק ערוץ הכנסת: הוועדה מתכננת לאסור לשדר כל אמירה שמשמעותה הסתה נגד ישראל או תמיכה בטרור - לצנזר עמותות או אישים שלדעתה פועלים לביזוי הכנסת

21.06.2016, 08:45 | אלירן מלכי

ועדת הכנסת תתכנס היום כדי להכין לקריאה ראשונה את הצעת חוק ערוץ הכנסת, הקובעת בין היתר שעל הגוף המשדר להימנע מביזוי הכנסת. המבקרים טוענים שיש בהצעה זו כדי לפגוע בחופש העיתונאי של הערוץ.

ח"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הכנסת, אמנם טען כי "עצמאותו של ערוץ הכנסת תישמר, וביקורת כלפי חברי כנסת לא תוגבל, אף אם היא פוגענית", אלא שהוועדה מתכוונת להגדיר בעצמה את האתיקה העיתונאית, ולקבוע מה ראוי לשידור ומה יש לפסול. הוועדה מתכננת למשל לאסור לשדר כל אמירה או אקט שמשמעותם הסתה נגד ישראל או תמיכה בטרור, קללות או גידופים היכולים לבזות את הכנסת, ולצנזר עמותות או אישים שלדעתה פועלים לביזוי הכנסת.

ד"ר רויטל עמירן ד"ר רויטל עמירן ד"ר רויטל עמירן

רויטל עמירן, חברת ועדת פריש, שהוקמה באוגוסט כדי לבחון מחדש את מעמד הערוץ, התנגדה למסקנות הוועדה. "זה לא רק סעיף הביזוי", אומרת עמירן, "זה גם המעורבות של ועדת הכנסת שתצטרך לאשר את כללי הצילום ותיכנס לעבודת הבימוי, לצד שליחת נציגים מהקואליציה והאופוזיציה לגוף המפקח על שידורי הכנסת (מועצת הכבלים והלוויין). כאשר מצרפים את כל הדברים האלו לסעיף הביזוי, אתה יוצר דינמיקה של סיקור זעיר. בנוסף לכך הגוף המסוקר הוא גם הגוף המפקח וזה יוצר ניגוד עניינים".

במאי 2017 עתיד לפקוע הזיכיון של חברת החדשות של ערוץ 2 לתפעול ערוץ הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות