אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד להלבנת הון באס.אר אקורד של עדי צים: הוארך מעצרם של 18 חשודים צילום: עמית שעל

החשד להלבנת הון באס.אר אקורד של עדי צים: הוארך מעצרם של 18 חשודים

צים חשוד כי סייע לחברות כוח אדם להלבין כספים בעשרות מיליוני שקלים שהוצאו במרמה מביטוח לאומי ומרשות המסים; מעצרו של צים הוארך אתמול בערב עד יום ראשון

21.06.2016, 09:11 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

פרשת הלבנת ההון באמצעות חברת אס.אר אקורד הבורסאית שבשליטת עדי צים: בית משפט השלום בראשל"צ האריך הלילה את מעצרם של 18 חשודים בפרשה ב-6-4 ימים.

על פי החשד, באמצעות אס.אר אקורד שפועלת בתחום ניכיון הצ'קים, סייע צים לשורה של חברות כח אדם להלבין כספים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שהוצאו במרמה מביטוח לאומי ומרשות המסים. בין החברות שחשודות בהונאת הרשויות: מוקד אריק, בטר קלין, א.מ לימה ול.ש.

מעצרו של צים עצמו הוארך אתמול בערב עד יום ראשון לבקשת צוות החקירה – היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) שבמשטרה וחוקרי מע"מ ומס הכנסה ברשות המסים. "יש 106 פעולות חקירה שמחייבות שהחשוד יישאר במעצר", אמר אתמול בדיון חוקר מע"מ מוטי טולדו שביקש להורות על מעצרו של צים ל-15 יום.

השופט רפי ארניה כתב בהחלטתו להורות על המשך המעצר לפרק זמן קצר יותר כי "החשדות הן שהחברות של החשוד (צים, ת.ג וז.ש.ל) שימשו מצע לביצוע עבירות על ידי צדדים שלישיים, כאשר החשוד ידע והיה מודע לכך. מהחומר שבפני עולה כי יש בסיס לחשדות נגד החשוד. אין מדובר בהפרחה סתם לחלל האוויר. מהחומר עולה לכאורה כי קיימת מעורבת של החשוד ועומקה והיקפה צריכים להתברר".

ניפוח עסקאות והפקה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות

עם פתיחת החקירה אתמול בבוקר, נערכו חיפושים בבתיהם של 19 חשודים ובמשרדיהם. החוקרים החרימו מסמכים, חומרי מחשב, ובמקביל הקפיאו חשבונות בנק לצורך חילוט הכספים שבהם במידה ויוגשו כתבי אישום והמעורבים יורשעו. בנוסף החרימה המשטרה כלי רכב של החשודים ובהם הב.מ.וו של צים.

עדי צים (ארכיון), צילום: תומי הרפז, גוגל מפות עדי צים (ארכיון) | צילום: תומי הרפז, גוגל מפות עדי צים (ארכיון), צילום: תומי הרפז, גוגל מפות

החשודים שמעצרם הוארך הלילה הם עובדים ומנהלים בחברות כח האדם שהוציאו לכאורה את הכספים במרמה מהמדינה, וכן בעלים של חברת ניכיון צ'קים נוספת שדרכה הולבנו לכאורה כספי ההונאה. שיטות המרמה להוצאת כספים מקופת המדינה, כך טוענים במשטרה וברשות המסים, היו מגוונות.

בין היתר ניפוח עסקאות והפקה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות מול רשות המסים, וכן באמצעות מצגי שווא שגרמו להוצאות קצבאות מביטוח לאומי עבור עובדים שקיבלו שכר. על פי החשד עומד היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון שקלים. כאמור, כספי המרמה הולבנו, כך נטען, על ידי צים באמצעות אס.אר.

לחשודים בפרשה מיוחס חשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק המע"מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים.

 

עו"ד פנינת ינאי, המייצגת את עדי צי,ם אמרה אתמול בערב ביחס לחשדות: "לעדי צים ולחברת אקורד אין כל קשר לחשדות. מרכז החקירה נסוב סביב חברת כח האדם מוקד אריק, אשר לפי החשד ביצעה שלל פעולות שאינן כשרות לרבות חשבוניות פיקטיביות ואחרות, מדרך הטבע, חברה פעילה כחברת כח האדם, היתה מן הסתם מוקפת בבתי עסק שונים אשר נתנו לה שירותים, ובניהם; חברת אקורד.

 

"הממשק בין חברת אקורד למוקד אריק, היה ממשק יחידי של נכיון שיקים בהתאם לחוק, כל זאת בהקפדה יתרה, והנסיון לגרור את חברת אקורד כחברה בורסאית לתוך עוד חקירה אחת מיני רבות של חברה קיקיונית שעל פי החשד ביצעה עבירות כאלה ואחרות, והכל על מנת לתת לחקירה זו נופך דרמטי ושובל תקשורתי מיותר, הינה בבחינת עוול מובהק ולא הוגן, גם ולא פחות עבור ציבור המשקיעים. מר עדי צים משתף פעולה עם חוקי המשטרה באופן מלא ואני בטוחה שחפותו מלאה ותתברר בהקדם", אמרה ינאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות