אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר רכשה חברה שמפתחת טכנולוגיה לשיפור תמונה ב-150 מיליון דולר צילום: בלומברג

טוויטר רכשה חברה שמפתחת טכנולוגיה לשיפור תמונה ב-150 מיליון דולר

הרשת החברתית רכשה סטארט-אפ לונדוני בשם מגי'ק פוני שפיתח טכנולוגיית למידת מכונה לזיהוי ועיבוד תמונות אך טרם שחרר מוצר לשימוש פומבי. זו החברה השלישית בתחום שטוויטר רוכשת

21.06.2016, 09:45 | נמרוד צוק
עוד רכישה לטוויטר: החברה הודיעה אתמול על רכישת חברת מג'יק פוני, סטארט-אפ לונדוני שעוסק בפיתוח טכנולוגיות למידת מכונה לזיהוי ועיבוד תמונות, במחיר של 150 מיליון דולר, על פי הערכת אתר טקראנץ'. זוהי החברה השלישית שעוסקת בתחום שטוויטר רוכשת, אחרי Whetlab שנרכשה בשנה שעברה ו-Madbits שנקנתה ב-2014.

קראו עוד בכלכליסט

"למידת מכונה מצויה בלב של כל מה שאנחנו עושים בטוויטר. הרכישה של מג'יק פוני תסייע לנו לחזק את צוותי למידת המכונה שלנו עם כשרונות ברמה עולמית, דבר שיאפשר להמשיך ולפתח את טוויטר כמקום אליו אנשים באים כדי לראות מה קורה. אנו מעריכים את המחקר בלמידה עמוקה כדרך להפוך את העולם למקום טוב יותר", כתב מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי בטקסט מעורפל וסתום כנהוג אצלו, שאיננו מבהיר לאיזו תכלית מעשית רכשה טוויטר את החברה.

ג ג'ק דורסי. פוני של טריק אחד? | צילום: בלומברג ג

מג'יק פוני הוקמה בסוף 2014 על ידי שני יזמים: המנכ"ל רוב בישופ ומנהל הטכנולוגיה ד"ר זהאן וואנג. היא זכתה להשקעות בהיקף לא ידוע מקרנות הון סיכון כגון אוקטופוס ונצ'רס ואנטפרנור פירסט ורשמה 20 פטנטים. הטכנולוגיה של החברה הודגמה בשנה שעברה, והיא מאפשרת, בין היתר, לשפר תמונות באמצעות ניתוח המאפיינים של תמונות דומות שהיא מוצאת באינטרנט, אבל עד כה היא לא שחררה שום מוצר לשימוש פומבי.

טוויטר משקיעה לאחרונה משאבים רבים בתחומי התמונה והווידיאו, כגון שיפורים לאינטסגרם, פיתוח ודחיפת אפליקציית השידור החי פריסקופ ושינויים באפליקציה הראשית שלה שנועדו להגדיל את מספר התמונות שאנשים משתפים, כך שייתכן היא מעוניינת בטכנולוגיה של מג'יק פוני ליצירת סוגים חדשים של פילטרים או כלים לשיפור תמונות וסרטונים, שיתמרצו אנשים לפרסם תכנים רבים יותר. אחד השותפים בקרן בלדרטון, מהמשקיעים במג'יק פוני, הצהיר כי הרכישה מעידה על העניין של טוויטר בווידיאו, ואמר כי החברה עבדה בנוסף על טכנולוגיות הקשורות במציאות מדומה ומציאות מוגברת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות