אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ק מא: תוך 4 שנים מכירות עליבאבא יהיו בגודל של הכלכלה החמישית בעולם צילום: בלומברג

ג'ק מא: תוך 4 שנים מכירות עליבאבא יהיו בגודל של הכלכלה החמישית בעולם

לדברי מייסד ענקית הקניות המקוונות, עד 2020 הסחר הכולל של החברה יעמוד על טריליון דולר. עם זאת, לדבריו זהו לא המדד היחיד להצלחה

21.06.2016, 10:53 | שירות כלכליסט

עלבאבא, ענקית הקניות המקוונות מסין, שואפת לכך שהיקף הסחר הכולל (gross merchandise value) יעמוד על טריליון דולר עד 2020, כך לדבריו של המייסד והיו"ר ג'ק מא.

קראו עוד בכלכליסט

באתר טק קראנץ' מדווחים כי מא הציב את היעד השאפתני במהלך פגישת משקיעים שנערכה בשבוע שעבר במטה החברה בהאנגג'ואו. הוא אמר כי יעד המכירות יציב את עליבאבא ככלכלה החמישית בגודלה בעולם, אחרי ארה"ב, סין, האיחוד האירופי ויפן.

אולם, על מנת להשיג את היעד, על החברה כמעט ולשלש את היקף הסחר הכולל משנה שעברה, שעמד על 463 מיליארד דולר. מא הוסיף, כי מלבד למסחר המקוון, אסטרטגיית הצמיחה של עליבאבא תכלול מחשוב ענן ואת חטיבת הביג דאטא Aliyun.

ג ג'ק מא, מייסד עליבאבא | צילום: בלומברג ג

"עליבאבא אינה עסק קמעונאי, אלא עסק של מידע", אמר מא למשקיעים והוסיף כי המיקוד המרכזי כעת הוא על איסוף מידע על הלקוחות. עם זאת, הוא הודה: "אנחנו עוד לא יודעים כיצד להרוויח ממידע, אבל אנחנו יודעים שבעתיד אי אפשר לחיות בלי זה".

בכל מקרה, מא מזהיר כי לא כדאי לבסס את הערכת השווי של החברה אך ורק על נתוני היקף הסחר הכולל, שכן מדדים מסוג זה עלולים להפוך במהירות ללא רלוונטיים.

להגיע ל-2 מיליארד אנשים

"לפני 15 שנים הייתה לי בעיה עם המשקיעים מקרנות ההון סיכון. ב-2001 ו-2002 הם כל הזמן שאלו אותי מה ההכנסות? כמה צפיות יש לעמודים? באותה תקופה כמות צפיות בעמודים היה המודל העסקי הנהוג, ואז זה הפך להיות מספר הקלקות על העמוד", הוא סיפר. "ואז ב-2005, התחלנו לפרסם את נתוני היקף הסחר, כפי שלמדנו מ-eBay. המשקיעים נזדקקו לכך, אז סיפקנו להם את הנתונים וזה הפך לנוהל. אך עמוק בלב, אנחנו מודעים לכך שזה לא המדד היחיד".

החברה, שמתמקדת בעיקר במדינות השכנות בדרום מזרח אסיה והודו, הביעה גם את הצורך להתרחב מחוץ לסין כדי לשרת מעל 2 מיליארד אנשים עד 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות