אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רה"מ נתניהו ושאול אלוביץ׳ מסרבים לחשוף כמה פעמים נפגשו צילום: עמית שעל

רה"מ נתניהו ושאול אלוביץ׳ מסרבים לחשוף כמה פעמים נפגשו

זו תשובת הפרקליטות בשם ראש הממשלה בתשובה לעתירה בנושא; בשבוע שעבר הורה היועמ"ש לנתניהו להימנע מלעסוק בנושאי בזק, בשל קשריו עם בעל השליטה בחברה

21.06.2016, 14:27 | רוני זינגר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושאול אלוביץ׳ , בעל השליטה בבזק, מסרבים לחשוף את מספר פגישותיהם, כך עולה מתשובת הפרקליטות בשם נתניהו, לבית המשפט.

לאחרונה הורה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לראש הממשלה כשר התקשורת להימנע מלעסוק בנושאי בזק, בשל הקשר הקרוב שהוא מקיים עם אלוביץ׳.

התשובה ניתנה בעקבות עתירה שהגיש עו"ד שחר בן-מאיר ובה דרש לחשוף, על פי חוק חופש מידע, את מספר הפעמים בהם נפגשו השניים הידועים בקשרי החברות הקרובה שלהם.

בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי   בנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

בתשובת הפרקליטות נמסר: "בימים אלה, לאחר חילופי ממונה על יישום חוק חופש המידע בלשכת ראש הממשלה, התקבלה החלטה שלפיה המידע שנמצא במשרד ראש הממשלה באשר לפגישות ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מר שאול אלוביץ׳ נוגע לפגישות פרטיות ביניהם ובהתאם לכך אין למוסרו".

במכתב מצוין עוד כי נעשתה פניה על אלוביץ׳ וכי גם הוא מתנגד למסירת המידע. מדובר ב"החלטה מנהלית" שעונה להגדרות חוק חופש המידע ומאפשרת, כך לטענת הפרקליטות, לסרב למסור את המידע האמור ולכן מבוקש גם למחוק את העתירה.

זו עתירה נוספת שמגיש עו"ד בן מאיר, שאך לפני כשבוע זכה בעתירה אחרת וקיבל את חשבוניות הוצאותיו של ראש הממשלה ורעייתו מביקור בניו יורק בספטמבר 2015.

בעתירה הנוכחית כותב בן מאיר "לפי הנטען בכתבות, מבצע ראש הממשלה בתפקידו כשר התקשורת פעולות לאי עידוד התחרות בשוק התקשורת, אשר יש בהן הטבה כספית משמעותית לחברת בזק וזאת על חשבון הצרכנים במדינת ישראל… ככל הידוע לעותר נערכה בדיקה משפטית במשרד המשפטים ובמשרד התקשורת לגבי אפשרות של הטלת איסור על ראש הממשלה בתפקידו כשר התקשורת, לטפל בנושאים הקשורים לחברת בזק נוכח הקשר בינו לבין אלוביץ׳… סוגיית הקשר ההדוק (בין אישי חברי לבין עסקי) שבין ראש הממשלה לבין אלוביץ׳ הינה סוגיה הנמצאת על סדר היום הציבורי".

כאמור בהתאם לכך מבקש עו"ד בן מאיר לקבל בפירוט את מועדי המפגשים בין השניים מתחילת 2013 ועד היום.

החלטת בית המשפט טרם נמסרה, והיום הוגשה תשובת המדינה לעתירה ולפיה כאמור, מסרבים נתניהו ואלוביץ׳ לחשוף את מפגשיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות