אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי חצי שנה ללא מנהל: פרופ' יצחק קרייס יעמוד בראש ביה"ח שיבא צילום: יריב כץ

אחרי חצי שנה ללא מנהל: פרופ' יצחק קרייס יעמוד בראש ביה"ח שיבא

קרייס, ששימש כעוזר מנהל בית החולים, היה בחודשיים האחרונים המועמד היחיד לתפקיד ועמד בכל תנאי המכרז, ואף על פי כן המכרז עוכב בנציבות

21.06.2016, 17:26 | ספי קרופסקי
פרופ' יצחק קרייס מונה היום (ג') כצפוי למנהל שיבא, לאחר כחצי שנה שהמרכז הרפואי הגדול ביותר בישראל פעל ללא מנהל קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ' קרייס, עד היום עוזר מנהל בית החולים, היה בחודשיים האחרונים המועמד היחיד לתפקיד לאחר שמנהל בית החולים הכללי בשיבא, פרופ' ארי שמיס, הסיר את מועמדותו. למרות זאת, המכרז לאחד התפקידים היוקרתיים במערכת הבריאות עוכב בנציבות, אף שפרופ' קרייס עמד בכל התנאים למינוי.

מי שבינתיים היה מעורב בנעשה בשיבא בחצי השנה האחרונה, לפי גורמים בביה"ח, הוא המנהל הקודם פרופ' זאב רוטשטיין, שעבר לאחר 11 שנים לנהל את ביה"ח הדסה. בראיון פרידה לביטאון שיבא שפורסם באפריל אמר רוטשטיין כי הוא מצא בהדסה "נרגנות שמעולם לא הכרתי כמותה בשיבא. כדי לשמור על השפיות אני פותח את הבוקר בסיבוב קצר בשיבא ואז עולה לירושלים".

פרופ' קרייס, מומחה ברפואה פנימית וקצין רפואה ראשי לשעבר, הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, במסגרת העתודה האקדמית. לאחר שקיבל תואר ד"ר ברפואה, התגייס לצה"ל והשלים התמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא בתל השומר. בהשכלתו הוא גם בוגר תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב וכן בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד בקיימברידג' מסצ'וסטס.

פרופ פרופ' יצחק קרייס, בעת שכיהן כקצין רפואה ראשי בצה"ל. מינוי צפוי שבכל זאת עוכב | צילום: עמית שאבי פרופ

בין השאר, פיקד פרופ' קרייס על יחידת הרפואה במשלחת הסיוע של צה"ל לפליטים האלבנים במקדוניה, פיקד על בית החולים של חיל הרפואה שהוקם לסייע לנפגעי רעידת האדמה בהאיטי, הוביל את מבצע הסיוע ההומניטרי לנפגעי העימות בסוריה וכן את הוצאת המשלחת הרפואית לנפגעי סופת הטייפון בפיליפינים.

שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב בירכו על המינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות