אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועד האולימפי תומך בהרחקת האתלטים הרוסים מהאולימפיאדה הקרובה צילום: איי אף פי

הוועד האולימפי תומך בהרחקת האתלטים הרוסים מהאולימפיאדה הקרובה

החליט לאשר את החרם של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית על האתלטים הרוסים בעקבות סימום שיטתי. הרוסים יפנו לבית המשפט הגבוה לערעורים בספורט

21.06.2016, 19:47 | שירות כלכליסט

הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) החליט לאשר את החרם של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) על האתלטים הרוסים. המשמעות היא שרוסיה, שמואשמת בסימום שיטתי של ספורטאיה, לא תתחרה באתלטיקה קלה באולימפיאדת ריו 2016. הוועד האולימפי הצהיר כי הוא "מכבד, מאשר ותומך" בהחלטה של ה-IAAF.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הוועד האולימפי הרוסי אלכסנדר ז'וקוב הצהיר בתגובה כי ארצו תפנה לבית המשפט הגבוה לערעורי ספורט - CAS.

הוועד האולימפי גם הודיע כי כל ספורטאי מרוסיה או מקניה, ולא רק אתלטים, ייצטרכו לעבור בדיקות מיוחדות. תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי, אמר כי הספורטאים יצטרכו "להצהיר בפני הפדרציה הבינלאומית שלהם כי לא השתמשו בחומרים אסורים". באך אמר כי אם יוחלט בסופו של דבר לאפשר לאתלטים רוסים מסויימים להשתתף בתחרויות האתלטיקה בריו הם יתחרו תחת דגל רוסיה ולא תחת הדגל האולימפי או כספורטאים "נייטרלים'".

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

בקרמלין הבהירו כי למרות הביקורת ברוסיה על ההחלטה של הוועד האולימפי, אין בכוונתה של מוסקבה להחרים את המשחקים האולימפיים. עם זאת, בית הנבחרים הרוסי, האשים את ה-IOC בהחלטה שנגועה בפוליטיקה. בהצהרה שפרסם קבעו המחוקקים במוסקבה כי הרחקת הספורטאים היא "פגיעה חמורה בזכויות האדם".

בהודעה נכתבה גם כי "היה נדמה שהימים שבהם הספורט שימש מכשיר פוליטי, כגון במקרה של הכרזת חרמות על המשחקים האולימפיים, חלפו מן העולם. עם זאת, יש כאלה שמנסים לשלוף את הנשק הישן הזה, שמעלה נפטלין, מהמזבלה של ההיסטוריה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות