אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"לית האריכה פטור ממכרז לשראל בחודשיים צילום: עמית שאבי

החשכ"לית האריכה פטור ממכרז לשראל בחודשיים

עבאדי-בויאנג'ו דרשה מחברת רכש התרופות להגביר שקיפותה, והסכימה להאריך את הפטור רק לאחר שמשרד הבריאות הוציא הנחיה בנושא

22.06.2016, 08:08 | ספי קרופסקי

חרף הביקורת הקשה שלה על פעילות חברת רכש התרופת שראל, הורתה השבוע החשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו להאריך לה בחודשיים נוספים את הפטור ממכרז. שראל היא חברה פרטית שרוכשת תרופות וציוד רפואי עבור מרבית בתי החולים בישראל, ועלות הארכת הפטור היא 185 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: בר סימן טוב ועבאדי-בויאנג מימין: בר סימן טוב ועבאדי-בויאנג'ו. מסקנות מנוגדות | צילומים: עומר מסינגר מימין: בר סימן טוב ועבאדי-בויאנג

מדובר בפשרה בסכסוך הארוך בין משרדי הבריאות והאוצר, שבמרכזו ניצבות שראל ופעילותה, שמתבצעת ללא שקיפות. החשכ"לית אישרה כעת את הארכת הפטור בעקבות הנחיה שהוציא מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לשראל להגביר את השקיפות ולהעביר מידע על פעילות הרכש והתפעול למשרדי הבריאות והאוצר, בהתאם לדרישתה, ולאחר ששלח בחודש שעבר מכתב התחייבות בנושא למשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר.

לפני כחודשיים שני המשרדים פרסמו במקביל דו"חות ביקורת על שראל, שהצביעו על אותם כשלים, ובהם היעדר שקיפות החברה כלפי לקוחותיה וכלפי המדינה, תלות של חלקים ניכרים ממערכת הבריאות בה, חשש לניגוד עניינים בפעילותה ופיקוח ירוד. ובכל זאת השורות התחתונות של הדוחות שונות - הדו"ח שהזמינה החשכ"לית הציע למסד גוף מתחרה לשראל ולאפשר לבתי החולים הגדולים לרכוש תרופות בעצמם. לעומת זאת, הדו"ח שהזמין בר סימן טוב לא עודד תחרות, והסתפק בלהציע להקים מנגנון פיקוח על החברה מצד המדינה והלקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות