אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי מוכר את פעילות הבנקאות הפרטית באי ג'רזי ל-EFG צילום: יובל חן

בנק לאומי מוכר את פעילות הבנקאות הפרטית באי ג'רזי ל-EFG

הבנק לו תימכר הפעילות שייך לקבוצה שווייצרית; בכך יחסל לאומי את כל פעילות הבנקאות הפרטית שהיתה לו באי

21.06.2016, 23:22 | רעות שפיגלמן
פעילות הבנקאות הפרטית של בנק לאומי באי הבריטי ג'רזי תימכר לבנק הפרטי EFG שמקום מושבו בבריטניה, והוא חלק מקבוצת הבנקאות EFG השוויצרית - אחת הקבוצות הבולטות בשוויץ בתחום הבנקאות הפרטית, כך דיווח הערב (ג') לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

בשנה שעברה התקשר הבנק בהסכם למכירת חברת הנאמנויות שפעלה באי כחברת בת של לאומי בריטניה. לצד ההתקשרות למכירת פעילות הנאמנות, חיפש הבנק במשך חודשים ארוכים רוכש לפעילות הבנקאות הפרטית עצמה - וכאמור היום מדווח הבנק כי התקשר בהסכם.

תמורת העסקה איננה מהותית ולא צפויה להשפיע על התוצאות הכספיות של לאומי. בכך, צפוי לאומי לחסל את כל פעילות הבנקאות הפרטית שהיתה לו באי הבריטי ג'רזי וזאת כחלק ממדיניות של הבנק והפקת לקחים משנים קודמות - נוכח התגברות הרגולציה באירופה ובארה"ב לאיתור כספי לקוחות פרטיים המתחמקים מתשלומי מסים ומלבינים הון.

קבוצת EFG השוויצרית רכשה מוקדם יותר השנה בנק ברזילאי.

מעניין לראות שמי שרוכש את פעילות הבנקאות הפרטית של לאומי באי הבריטי משתייך לפרשיית הבנקים השוויצריים שחתמו על הסדר מול הרשויות בארה"ב. כזכור בנק לאומי נחקר בידי הרשויות בארה"ב והגיע בשנת 2014 להסדר פשרה במסגרתו שילם לאומי קנס של 1.4 מיליארד שקל, בגין סיוע ללקוחותיו בהתחמקות מתשלומי מסים.

קבוצת EFG ובנק EFG הופיעו ברשימת הבנקים שחתמו על הסכם אי-תביעה במסגרת תוכנית הבנקים השוויצריים - ושילמו יחדיו קנס של כמה עשרות מיליוני דולרים. כך דיווח משרד המשפטים האמריקאי בדצמבר 2015.

האי ג האי ג'רזי | צילום: שאטרסטוק האי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות