אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: לפחות 6 קבוצות הגישו הצעה לרכישת עסקי מקדונלד'ס בסין צילום: בלומברג

דיווח: לפחות 6 קבוצות הגישו הצעה לרכישת עסקי מקדונלד'ס בסין

ברויטרס מדווחים כי על המציעות במכרז, ששוייו צפוי לעמוד על כ-3 מיליארד דולר, נמנית גם קבוצת כימ'ציינה הסינית. מקדונלד'ס מתכננת למכור זכיינות על 2,800 סניפים בסין, הונג קונג ודרום קוריאה

22.06.2016, 09:45 | שירות כלכליסט
מקדולנד'ס קיבלה לפחות 6 הצעות לעסקיה בסין ובהונג קונג. כך מדווחים ברוייטרס על סמך מקורות מקורבים.  

קראו עוד בכלכליסט

הנתח הנמכר כולל 20 הסכמי זכיינות ראשיים ומאות מסעדות, והתמורה בעסקה צפויה להיות בסביבת 3 מיליארד דולר. המסעדות שיימכרו מניבות רווח שנתי תפעולי של כ-200 מיליון דולר.

מקדולנלד'ס משתמשת בשירותי מורגן סטנלי למכירת עסקיה בסין, הונג קונג ודרום קוריאה, כ-2,800 סניפים בסך הכול. המכירה בדרום קוריאה נעשית בנפרד ובשלב זה לא נודעו פרטים על היקפה הכספי ועל ההצעות שהוגשו בה.

שלוש חברות ענק סיניות הגישו הצעה סופית: כימצ'יינה (ChemChina), סאנפאואר (Sanpower) ובייג'ינג תוריזם (Beijing Tourism). כימצ'יינה היא בין השאר בעלת השליטה באדמה - שבה מחזיקה דסק"ש 40%.

הקבוצות הבינלאומיות שהגישו הצעות כוללות את ביין (Bain Capital), קרליייל (Carlyle) ו-TPG Capital. שלושתן עשויות להצטרף בהמשך הדרך לאחת המציעות הסיניות.

מקור במקדולנד'ס אמר לרויטרס: "אנו מתקדמים בעסקה, ומבקשים לחבור לשותף אסטרטגי לטווח ארוך, בעל רלבנטיות לאזור ועם הכישורים וההתמחות הנדרשים, שיש לו בנוסף הבנה חזקה למותג מקדונלד'ס, לערכים שלנו ולחזון שלנו".

סניף מקדונלד סניף מקדונלד'ס בסין | צילום: בלומברג סניף מקדונלד

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות