אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: בינתחומיים בפיתה צילום: אוראל כהן

הון אנושי: בינתחומיים בפיתה

אוסף נדיר של הצמרת העסקית התאסף בפארק כדי ללעוס אוכל רחוב מוקפד ולדבר על פוליטיקה, משפט ותקשורת

23.06.2016, 09:29 | ארי ליבסקר

ערב הגאלה השנתי של ידידי בית החולים שיבא התקיים ביום ראשון בפארק דרום במתחם בית החולים שיבא בתל השומר, שהפך לערב אחד לגן אירועים יוקרתי.

במרכז השטח, בסמוך לאגם מלאכותי שאוגר מי גשמים ומזגנים, הוצבה במת ענק, ולפניה שולחנות שעליהם שמות החברות שתרמו למען הקמת מרכז אימונולוגי בבית החולים. ביניהם הסתובבו, רובם בשחור אלגנט, גליה מאור שהתחבקה עם לילך אשר טופילסקי, יגאל אהובי שהתחבק עם גלית גוטמן, משה קפלינסקי, רפי מהודר, יעקב פרי, אלי זוהר, משה אדרי, ענת לוין, ישי דוידי, אריה מינטקביץ, אפי רוזנהויז, יוסי בכר והשר יעקב ליצמן.

רבע שעה על הדשא הספיקה כדי להבהיר שאגודת הידידים של שיבא הצליחה לבסס את עצמה היטב בצמרת העסקית. החמאתי למאור ואמרתי לה שהיא נראית רעננה ורגועה יותר לעומת התקופה שבה ניהלה את בנק לאומי. היא גערה בי ואמרה "גם אז נראיתי שלווה ורעננה". הבופה היה כולו מחווה לאוכל רחוב עממי, וכולם לעסו שווארמה, פלאפל, חומוס — וגם רוסטביף, שבשביל העממיות הוגש בצלחות קרטון מרובעות. עם הפיתה ביד פגשתי את רוני מילוא, שניהל עם פרופ' יוסי גרוס שיחה שעסקה במצב העניינים במפלגת השלטון. "בהתחלה הם רודפים אחרי השמאל הקיצוני, ככה זה מתחיל. אחר כך ירדפו את השמאל המתון, משם זה יעבור לרדיפת אנשי מרכז וזה ייגמר ברדיפת העשירים", אמר מילוא, שהיה בעבר שר מטעם הליכוד. "בתקופתי בליכוד זה לא היה, זה לא מה שהכרתי".

מימין גליה מאור אריה וורדה סבן, צילום: אוראל כהן מימין גליה מאור אריה וורדה סבן | צילום: אוראל כהן מימין גליה מאור אריה וורדה סבן, צילום: אוראל כהן

את עו"ד אלי זוהר שאלתי על האישום שהמדינה מתכוונת להגיש נגד נבות תל־צור, עורך דינו של אהוד אולמרט, בשל חשד להדחתה בעדות של שולה זקן. "לא היה דבר כזה מעולם במדינה", ענה לי זוהר, גם הוא פרקליט וחבר קרוב של אולמרט. "לא נתקלתי בכזו עוינות מצד הפרקליטות, אבל אנחנו נתמודד עם זה. אני רק יכול לתת לך חומר למחשבה: לה"ב הוקמה ב־2008, שנה לפני הבחירות שבהן הליכוד חזר לשלטון. תחשוב בעצמך".

ורד ואילן גרינבוים, צילום: אוראל כהן ורד ואילן גרינבוים | צילום: אוראל כהן ורד ואילן גרינבוים, צילום: אוראל כהן

בעודי מנסה לפענח את הרמז המתוחכם, פגשתי את ורד גרינבוים, מנכ"לית אגודת הידידים והרוח החיה שמאחוריה. היא אשתו של אילן גרינבוים מנכ"ל יורוקום, שבבעלות שאול אלוביץ', שהתייצב גם הוא והפגין אדישות למהומה התקשורתית והמשפטית סביב יחסי החברות שלו עם ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו. "זה לא נכון", ענה לשאלתי, "אין ביני ובין נתניהו חברות מיוחדת. אני מבקש לרדת מהשאלה הזאת, היא לא במקום, תרדו מזה כבר".

משה אדרי, צילום: אוראל כהן משה אדרי | צילום: אוראל כהן משה אדרי, צילום: אוראל כהן

מיד אחר כך פגשתי בין האורחים את אריה סבן, אחיו של חיים סבן ונציג חברת סבן בישראל. חיים סבן הוא בעל השליטה בחברת פרטנר, המתחרה בבזק של אלוביץ', ובעבר נמנה עם בעלי השליטה בבזק. שאלתי את אריה סבן על התוצאות העסקיות הלא מזהירות של פרטנר, שלא משתפרות גם אחרי הפרידה מהמותג אורנג' וההשקה המחודשת. "דברים נעשים לפי התוכנית", ענה סבן, "תן לזה קצת זמן. צפינו את כל מה שקורה עכשיו, זה מתוכנן". הקשיתי ושאלתי אם הקשיים נובעים מרגולציה לא הוגנת, והוא השיב בזהירות: "מה אתה רוצה ממני? לי אין מה להגיד על הנושא. הכל נכתב בתקשורת ואני לא אגיד לך שמה שנכתב לא נכון". בשלב הזה אלוביץ' פנה לשוחח עם סבן, שאמר לו בהומור: "כשמכרנו לך את בזק זאת היתה עסקה טובה. אף אחד לא ציפה לכל הרפורמות האלה".

אחר כך החל האירוע, ועל הבמה נפרדה ורד גרינבוים ממנכ"ל בית החולים לשעבר זאב רוטשטיין, שנשא נאום פרידה מרגש שבו דיבר על אהבתו העזה לבית החולים. בקטע הקומי כיכב ישראל קטורזה, שבין השאר אמר שהסיבה שיש לנו בבית טלפון קווי היא רק כדי שנוכל למצוא את הנייד. הקהל היה בעננים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות