אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם משפחת המלוכה הסעודית תהפוך לבעלים החדש של הפלאזה במנהטן? צילום: warsteiner

האם משפחת המלוכה הסעודית תהפוך לבעלים החדש של הפלאזה במנהטן?

משפחת מלוכה סעודית וחברת השקעות מלונדון מנהלות מו"מ לרכישת המלון האייקוני לאחר שהמכירה הפומבית שתוכננה למכירתו בוטלה; מחיר העסקה על פי הערכות - 352 מיליון דולר

23.06.2016, 17:15 | שירות כלכליסט

משפחת מלוכה סעודית וחברת ההשקעות מלונדון 3 Associates מנהלות מגעים לרכישת מלון הפלאזה האייקוני בניו יורק תמורת 352 מיליון דולר. זאת לאחר שהמכירה הפומבית שתוכננה לאחר עיקול הנכס בוטלה. כך על פי דיווחים בניו יורק פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

המיזם המשותף מבקש גם כן לרכוש את אחוזת גרובסנר הלונדונית תמורת 882 מיליון דולר ואת מלון ה"דרים דאונטאון" ברובע צ'לסי תמורת 235 מיליון דולר.

כיום מחזיקה במלון הפלאזה חברת "אינדיה סהרה פאריוואר", שבעליה סובארטה רוי יושב בכלא בגין מכירת אג"ח לא חוקית.

מוקדם יותר השנה, המשקיעים המיליארדרים דייוויד וסיימון רובן – שבחזקתם החוב של מלון הפלאזה – החליטו לחלט את הנכס, אולם הם ביטלו את המכירה הפומבית שנקבעה לאפריל על מנת להעניק לרוי הזדמנות למכור את המלון ולשלם את חובו.

הפלאזה בניו יורק. המכירה הפומבית שנקבעה במטרה לגבות את החוב של סובארטה לאחים רובן בוטלה כדי לאפשר לו למכור את הנכס, צילום: שאטרסטוק הפלאזה בניו יורק. המכירה הפומבית שנקבעה במטרה לגבות את החוב של סובארטה לאחים רובן בוטלה כדי לאפשר לו למכור את הנכס | צילום: שאטרסטוק הפלאזה בניו יורק. המכירה הפומבית שנקבעה במטרה לגבות את החוב של סובארטה לאחים רובן בוטלה כדי לאפשר לו למכור את הנכס, צילום: שאטרסטוק

האחים רובן רכשו את חובות המלון תמורת 800 מיליון דולר וכן את חובותיו של ה"דרים דאנוטאון".

הפלאזה, ששטחה הכולל 51,747 מטרים רבועים, החליף ידיים מספר פעמים במהלך העשורים האחרונים. ב-1988 רכש את המלון המועמד הרפובליקני לנשיאות דונאלד טראמפ, שמכר אותו לנסיך עלוואליד בין טלאל, שבתורו העביר אותו לקבוצת אלעד. רוי שילם לאלעד 575 מיליון דולר תמורת נתח של 75% במלון ב-2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות