אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם סטודנטים באוניברסיטת אריאל משתמשים יותר בסמים? צילום: יח"צ

האם סטודנטים באוניברסיטת אריאל משתמשים יותר בסמים?

מחקר חדש: עלייה חדה בצריכת קנאביס בקרב סטודנטים באוניברסיטת אריאל

23.06.2016, 18:40 | בשיתוף משפטיפ- עו"ד מעיין חיימוביץ'
בחודש מאי האחרון, נעצרו שני צעירים תושבי העיר אריאל והואשמו בהפצת וסחר סמים מסוג קנביס וחשיש. המעצר הראשוני לווה ב"קמפיין" יחסי ציבור מצד משטרת ישראל וזכה לליווי תקשורתי כה רחב היקף עד שהקורא התמים, היה יכול להניח כי נתפסו שני ראשים של משפחות פשע ולא שני תושבים.

לאור שיתוף הפעולה של השניים בחקירתם ביחידת המרכזית של משטרת מחוז ש"י והודאתם בחלק מן החשדות המיוחסים להם וכן לאור גילם הצעיר, קבע בית המשפט המחוזי בלוד לשחררם למעצר בית וזאת במסגרת ערר שהגישה מדינת ישראל על החלטתה של כב' השופטת מירב גרינברג מביהמ"ש השלום בפתח תקווה לשחררם ממעצר. כתב האישום מייחס לשניים 18 אישומים של סחר בסם מסוג מריחואנה וקנביס.

 

עו"דמעיין חיימוביץ' המייצגת את נאשם 2, לו מיוחסים 14 אישומים, טענה בין היתר למספר עסקאות קטן משמעותית ממספר עסקאות הסמים המיוחסות לנאשם במסגרת האישומים.

השניים, שהו בבית המעצר מיום 11/5/2016 כך שבית המשפט התרשם מן האפקט המרתיע והמטלטל שהיה למעצר (שהוא הראשון בחייהם), משיתוף הפעולה של השניים עם חוקרי המשטרה וכן מהתרשמות שירות המבחן כי ניתן לשקם ולטפל בשניים. אור להתרשמות זו הורתה כבוד השופטת מירב גרינברג לשחררם בתנאי מעצר בית. על החלטה זו הגישה המדינה ערר לבית המשפט המחוזי. לאחר דיון ארוך וממוקד אישר כבוד השופט ד"ר אחיקם סטולר את החלטתה של כבוד השופטת מירב גרינברג ודחה את בקשת המדינה מעצירת השניים מאחורי סורג ובריח עד תום ההליכים ושחרר את השניים למעצר בית.

 

"ביהמ"ש השלום שחרר ובצדק את המשיבים למעצר בית, החלטה שאף קיבלה גיבוי בביהמ"ש מחוזי, שחרור זה נעשה בדין, הנסיבות האישיות, יחד עם גילם הצעיר של הנאשמים, שיתוף הפעולה בחקירה המשטרתית ורצונם להשתקם כפי שהביעו בשירות המבחן, הובילו להחלטה שמאפשרת לשניים לשהות עם משפחתם.

אין מדובר בעברייני סמים קלאסיים אלא בבחורים צעירים שעשו טעות מרה" מסכמת עורכת הדין מעיין חיימוביץ' ומוסיפה "בשולי הדברים, המדינה טוענת לעשרות ומאות עסקאות שבוצעו, ימים יגידו שההר הוליד עכבר.״

עו״ד מעיין חיימוביץ׳ , צילום: יח"צ עו״ד מעיין חיימוביץ׳ | צילום: יח"צ עו״ד מעיין חיימוביץ׳ , צילום: יח"צ

עלייה בשימוש בקנאביס

 

לאחרונה פורסם סקר שמצא כי 40% מהסטודנטים בישראל צורכים קנאביס בשעות הפנאי ומחקר נוסף שנערך באוניברסיטת אריאל בקרב 1,500 סטודנטים מצא כי גם באוניברסיטה הצעירה ביותר בישראל נתונים דומים, עורכות המחקר ד"ר ליאת קורן וד"ר חגית בוני-נח הבהירו: "אמנם יש זינוק במספר המעשנים, אך באוניברסיטאות אחרות המצב גרוע יותר".

על פי תוצאות המחקר נמצא כי 36.3% מהסטודנטים באריאל צורכים קנאביס על בסיס קבוע, 48.7% גברים ו-29.5% נשים – זאת לעומת 25.1% בשנת 2009.

עוד נמצא שבשנים האחרונות חלה עלייה בנוכחות של השימוש בקנאביס בפומבי. בעוד שבשנת 2009 רק 46.9% דיווחו שלפחות חלק מחבריהם מעשנים, בשנת 2015 זינק נתון זה על ל60%.

אוכלוסיית צרכני הקנאביס די ברורה על פי הסקר, שמצא כי צריכת קנאביס באוניברסיטת אריאל נפוצה פי 1.4 בקרב גברים, פי 1.6 בקרב רווקים, ופי 2.1 בקרב אלו שאינם הורים לילדים.

עו"ד מעיין חיימוביץ' עוסקת בתחום הפלילי.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
לגליזציה עכשיו אבל רק לשמאלנים אשכנזים חילונים
ימניים עלולים להפסיק לשנוא אם יעשנו משהו טוב. מזרחיים עלולים להפסיק לבכות על אפלייה אם יהיו להם זכויות עישון כמו לאשכנזים... והדוסים עוד עלולים לאחר לתפילה ולהבין שאלוהים נמצא רק בתוכם. חשוב לשמר את השנאה הבכי והפנאטיות כדי שלמר את השלטון. שמאלנים אשכנזים חילונים ממילא לא מיוצגים בפוליטיקה אז עדיף לסמם אותם
גיל  |  11.07.16
לכל התגובות