אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך תשפיע ההיפרדות מהאיחוד האירופי על מחירי החופשות בבריטניה?

איך תשפיע ההיפרדות מהאיחוד האירופי על מחירי החופשות בבריטניה?

סוכני הנסיעות חלוקים בדעותיהם לגבי השפעת תוצאות המשאל על הכיס של התייר הישראלי. דבר אחד בטוח - הקניות בלונדון יהיו זולות יותר

24.06.2016, 11:54 | תומר הדר

האם ההיפרדות מבריטניה תשפיע על התייר הישראלי? לדברי רונן קרסו, סמנכ"ל איסתא, לתוצאות משאל העם בבריטניה יהיו השלכות מידיות ומשמעותיות מאוד לקהל הישראלי. בטווח הקרוב, מסביר קרסו, הצניחה של הפאונד בעשרה אחוזים תוזיל את מחירי החופשות לבריטניה בשיעור חד. לדבריו: "לא ראינו עשרות שנים פאונד במחיר של 5.13 לשקל. זה יגדיל משמעותית את כוח הקנייה שלנו בנסיעות לבריטניה".

קראו עוד בכלכליסט

לעומת זאת, לדברי קרסו יש ערפל כבד סביב טיסות חברות הלאו קוסט הבריטיות ובעיקר איזיג'ט לארץ. השתייכות הבריטים לאיחוד האירופי הביאה לכך שאיזיג'ט פתחה נמלי בית רבים במדינות אירופה כמו רומא, ברלין, אמסטרדם ומדינות רבות נוספות, מה שאיפשר להם לטוס משם ארצה.

שמחה בעקבות הברקזיט, צילום: איי אף פי שמחה בעקבות הברקזיט | צילום: איי אף פי שמחה בעקבות הברקזיט, צילום: איי אף פי

כעת בעקבות תוצאות המשאל יש סיכוי רב שהם לא יוכלו עוד ליהנות מנמלי בית במדינות למעט בריטניה, מה שישפיע מאוד על התעופה לישראל וממנה. מי שעשוי לדברי קרסו ליהנות במיוחד היא חברת אל על שעשויה להוריד ממנה מתחרה חזק ורציני בקווי תעופה רבים.

לעומת קרסו, סוכנים אחרים סבורים שבזמן הקרוב דווקא לא תהיה השפעה על השוק: "המלונות בבריטניה נמצאים בכל מקרה תמיד בתפוסה מטורפת", מסבירה בכירה באחת מחברות הנסיעות: "אין להם שום טעם ושום סיבה להוזיל את מחירי הנופשים בשבועות הקרובים וגם לא את מחירי הטיסות. מעבר לכך, כל נושא הברקזיט וההיפרדות מבריטניה הוא משהו שיתרחש רק בעוד שנתיים. עד אז יחתמו הסכמי סחר והסכמי תעופה חדשים עם בריטניה והכול יירגע. מה שכן, בגלל שערי המטבע, לפחות השופינג בלונדון יהיה זול יותר בעת הקרובה".

מחברת איזי ג'ט נמסר: "איזי ג'ט בטוחה שלתוצאות המשאל לא תהיה השפעה מהותית על האסטרטגיה שלה ועל יכולתה לספק גידול ברווחים והחזרים לבעלי המניות שלה. הצעדים הראשונים שהחברה תבצע, הם להאיץ את הדיונים בין בריטניה לממשלות האיחוד האירופי והרגולטורים, על מנת להבטיח שבריטניה תישאר חלק אינטגרלי משוק התעופה של האיחוד. הדבר יאפשר לחברות תעופה בריטיות לטוס בחופשיות בבריטניה ובין בריטניה למדינות האיחוד, ולהבטיח שלקוחות ימשיכו ליהנות ממחירים זולים. למעשה, לאפשר לאיזי ג'ט ולחברות תעופה נוספות, להמשיך לפעול כפי שהן פועלות כיום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות