אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריינאייר טעתה בניבוי תוצאות המשאל והבטיחה מיליון כרטיסי טיסה ב-10 ליש"ט צילום: בלומברג

ריינאייר טעתה בניבוי תוצאות המשאל והבטיחה מיליון כרטיסי טיסה ב-10 ליש"ט

שעות לפני פרסום תוצאות המשאל יצאה ריינאייר במבצע למכירת כרטיסים מוזלים כדי "לחגוג את ההישארות באיחוד". לאחר שנתפסה בטעותה, שינתה את נוסח המודעה אך השאירה את המבצע בתוקף

24.06.2016, 15:04 | שירות כלכליסט

חברת התעופה האירית רייאנאייר השיקה מבצע ל-24 שעות למכירת מיליון כרטיסי טיסה מבריטניה לאירופה ב-9.99 ליש"ט, עבור אנשים ה"זקוקים לחופש" אחרי משאל העם הבריטי.

קראו עוד בכלכליסט

מלכתחילה כוון המבצע לחגוג את הישארותה של בריטניה באיחוד האירופי. חברת התעופה המוזלת תמכה בפומבי בקמפיין להישאר באיחוד האירופי, והייתה כל כך בטוחה בתוצאה שהיא שלחה, היום (ו') לפנות בוקר, שעות אחדות בלבד לפני היוודע התוצאות, מייל בדבר מבצע הטיסות ב-10 ליש"ט. בנוסח המקורי של המייל כתבה ריינאייר -  "חוגגים את ההישארות של בריטניה באירופה עם מיליון מושבים המוצעים בעלות של החל מ-9.99 ליש"ט".

המודעה המקורית של ריינאייר - "חוגגים את ההישארות באיחוד" המודעה המקורית של ריינאייר - "חוגגים את ההישארות באיחוד" המודעה המקורית של ריינאייר - "חוגגים את ההישארות באיחוד"

בהמשך המייל הם מסבירים: "כחברת התעופה הגדולה ביותר בבריטניה, אנחנו מקווים שבריטניה תישאר באיחוד האירופי. כדי לחגוג מה שאנחנו מקווים יהיה רוב גדול לתומכים בהישארות, אנחנו משיקים מבצע של מיליון מושבים המוצעים עבור מחירים מוזלים החל מ-9.99 ליש"ט". הכרטיסים המוצעים הם עבור טיסות באוקטובר ובנובמבר, והמכירה בתוקף עד יום שישי בחצות.

לאחר היוודע התוצאות המפתיעות, לפיהן רוב המצביעים תומכים ביציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, שינתה החברה את נוסח המודעה, אך השאירה את המבצע בתוקף. הפעם מופיעים במודעה צילומים לועגים לפוליטיקאים שתמכו בפרידה מהאיחוד אירופי, בדמותם של שלושת הקופים,  ובנוסח המודעה נכתב - "זקוקים למקום מפלט?".

המודעה המתוקנת "לאלה שצריכים להירגע מתוצאות המשאל" המודעה המתוקנת "לאלה שצריכים להירגע מתוצאות המשאל" המודעה המתוקנת "לאלה שצריכים להירגע מתוצאות המשאל"

מנכ"ל ריינאייר, קני ג'ייקובס, הודה בציוץ בטוויטר בטעות בחיזוי. "אני כבר לא אתפרנס כנביא, אבל הזמינו טיסה בכל זאת", כתב.

בתוך כך, חברת הנופש הבריטית תומאס קוק השעתה זמנית את מכירות המט"ח דרך האתר שלה. זאת לאחר שנוכחה ב"ביקוש מדהים" מאז שעות הלילה, וכן הבוקר, מאז היוודע תוצאות המשאל. לפי החברה, "העדיפות מבחינתנו היא שנישאר עם מספיק מט"ח כדי לעמוד בבקשות שכבר התקבלו. מקווים לשוב לפעילות בהקדם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות