אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד: ערוכים לספק נזילות לשווקים בעקבות הברקזיט צילום: פדרל ריזרב

ברקזיט

הפד: ערוכים לספק נזילות לשווקים בעקבות הברקזיט

מסר כי יבצע זאת דרך קווי החלף קיימים מול בנקים מרכזיים אחרים; בתוך כך גוברות ההערכות כי לא תתבצע השנה העלאת ריבית נוספת בארה"ב

24.06.2016, 16:23 | שירות כלכליסט

הטלטלה בעקבות ההצבעה במשאל העם בבריטניה על עזיבת האיחוד האירופי: הפדרל ריזרב הודיע היום (ו') שהוא בוחן בקפידה את ההתפתחויות בשווקים הגלובליים בשיתוף פעולה עם בנקים מרכזיים אחרים, ומסר כי הוא יספק נזילות דולרית לשווקים דרך קווי החלף קיימים מול בנקים מרכזיים אחרים. זאת במטרה לעמוד בלחצי המימון בשווקים העולמיים, להם עשויות להיות השלכות מסוכנות לכלכלת ארה"ב. 

קראו עוד בכלכליסט

בתוך כך מתגברת ההערכה בקרב הסוחרים והאנליסטים כי הפד לא יבצע העלאת ריבית נוספת השנה. על פי חברת המסחר CME אין כמעט שום סיכוי בשלב זה שקובעי המדיניות בפד יחליטו להעלות את הריבית בפגישתם הבאה המתוכננת לחודש יולי. יתרה מכך, ב-CME מעריכים כי יש סיכוי של 7.2% שיוחלט דווקא להוריד את הריבית ב-0.25%. בדומה, הסבירות להעלאת ריבית בדצמבר הופחתה ל-16.3%, כשישנה סבירות של 11.9% להורדה. הריבית כיום עומדת על 0.25%-0.5%.

ההערכות אלו מפתיעות למדי בהתחשב בכך שלאחר העלאת הריבית הראשונה מזה עשור בדצמבר שעבר, בכירי הפד דיברו אפילו על האפשרות שהריבית אף תעלה ארבע פעמים במהלך השנה הנוכחית. עם זאת, בעדותה מול הסנאט השבוע אמרה יו"ר הפד ג'נט ילן כי "להחלטה על ברקזיט יהיו השלכות מרחיקות לכת", תכלול סיכונים משמעותיים לכלכלה האמריקאית ותערער את היציבות בשוקי ההון.

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות