אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וואווי מפתחת מערכת הפעלה חדשה שעשויה להחליף את אנדרואיד צילום: הראל עילם

וואווי מפתחת מערכת הפעלה חדשה שעשויה להחליף את אנדרואיד

היצרנית הסינית שכרה מעצבת לשעבר של אפל על מנת לסייע לה לבנות מערכת הפעלה חדשה. המערכת צפויה להיכנס לשימוש במידה שתנאי השימוש של אנדרואיד לא יתאימו יותר לחברה

26.06.2016, 11:06 | רפאל קאהאן

וואווי, יצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם, מפתחת מערכת הפעלה קניינית, כך עולה מדיווח של אתר The Information מסוף השבוע. על פי הדיווח החברה הסינית שכרה לטובת הפרויקט מעצבת של אפל לשעבר, אביגיל ברודי, שגם צפויה לסייע בשיפור עיצוב הממשק הנוכחי של גרסת האנדרואיד של וואווי.

קראו עוד בכלכליסט

פיתוח מערכת הפעלה דורש לא מעט משאבים ויכולות - וניסיונות קודמים בתחום, כמו טייזן של סמסונג למשל, לא תמיד נחלו הצלחה. סמסונג לא הצליחה להחדיר את טייזן למכשיריה הפופולריים וזו עברה לשמש אותה בהתקני מחשוב לביש. במקרה הנוכחי, וואווי מתכננת את המערכת כגיבוי במקרה שתנאי השימוש של אנדרואיד יורעו או לא יתאימו לה יותר.

נקסוס של וואווי. אנדרואיד לא מותאמת במיוחד לשוק הסיני, צילום: רפאל קאהאן נקסוס של וואווי. אנדרואיד לא מותאמת במיוחד לשוק הסיני | צילום: רפאל קאהאן נקסוס של וואווי. אנדרואיד לא מותאמת במיוחד לשוק הסיני, צילום: רפאל קאהאן

אחת המגבלות העיקריות של מערכות ההפעלה הקנייניות היא המחסור באפליקציות ועלות הפיתוח הגבוהה. מיקרוסופט חוותה זאת על בשרה בווינדוס פון, שאחת הסיבות העיקריות לכישלונה היחסי בשוק היא המחסור באפליקציות. גם בלקברי נטשה את מערכת BB הקניינית למרות יתרונות מובנים ויכולת להפעיל אפליקציות אנדרואיד בהמרה מאותה סיבה, וכן בגלל העלויות הגבוהות הכרוכות בפיתוח גרסאות חדשות.

כיום, יש בשוק רק מערכת הפעלה אחת שניתנת לשימוש על ידי יצרניות שונות - אנדרואיד. פיתוח של מערכת הפעלה מתחרה עשוי היה להיות שימושי לוואווי לפני המו"מ עם גוגל על אימוץ אנדרואיד - אך בשלב זה ככל הנראה שזו לא הסיבה. סביר שוואווי, שכיום מוכרת את עיקר תוצרתה בסין, מעוניינת במערכת הפעלה שתותאם למגבלות השוק הסיני, שחוסם את הגישה לגוגל פליי.

שיתוף פעולה של השלטונות המקומיים עשוי לסייע לוואווי בנקודה זו. יש לזכור גם שהחברה קשורה באופן בלתי ישיר לממסד המקומי במדינה ושהיא מנוהלת על ידי בכירים לשעבר במנגנוני הביטחון של בייג'ינג. הפיתוח לא צפוי למנוע את השימוש של החברה באנדרואיד, אך הוא בהחלט צריך להדאיג את גוגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות