אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לתשומת לב המשתמשים: הווירוס שמופץ בקרב גולשי פייסבוק בישראל צילום: שאטרסטוק

לתשומת לב המשתמשים: הווירוס שמופץ בקרב גולשי פייסבוק בישראל

הווירוס מופץ באמצעות מערכת ההתראות: המשתמשים מקבלים התראה על כך שתוייגו על ידי מישהו מרשימת החברים שלהם, אך לחיצה על ההתראה מורידה קובץ זדוני למחשב. מה יש לעשות כדי לצמצם את סיכויי ההדבקה

26.06.2016, 12:29 | עומר כביר

מאז שעות הבוקר מתקבלים דיווחים רבים על מתקפה מקוונת שמופנת לעבר גולשים מקומיים ברשת החברתית. הווירוס, כך נראה, מופץ באמצעות מערכת ההתראות של פייסבוק: הגולש מקבל התראה שלפיה גולש אחר, בדרך כלל מישהו שברשימת החברים שלו, תייג אותו בתגובה.

קראו עוד בכלכליסט

ואולם לחיצה על ההתראה לא מובילה לתגובה הרלוונטית, אלא גוררת ניסיון להוריד קובץ זדוני למחשב. בשלב זה עוד לא ברור מה בדיוק עושה הקובץ המדובר ואיזה נזק הוא גורם למשתמש, פרט להמשך הפצתו למשתמשים אחרים בפייסבוק.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

אם אתם חוששים שכבר נדבקתם בווירוס המדובר, עדכנו את תוכנת האנטי-וירוס שלכם (או הורידו והתקינו תוכנה שכזו אם אין לכם) והריצו סריקה. אם טרם נדבקתם בווירוס, הנה מספר צעדים שתוכלו לנקוט כדי לצמצמם את סיכויי ההדבקה.

1. אל תקליקו על התראות פייסבוק שמודיעות כי תויגתם בתגובה או בפוסט, בפרט מאנשים שאינכם מכירים או חברים שאתם לא מכירים. אם אתם חייבים להקליק, נסו לעשות זאת באפליקציית המובייל שכן נראה שהווירוס תוקף מחשבים אישיים.

2. אם הקלקתם על התראה במחשב האישי והופיעה תיבה ששואלת אתכם האם להוריד קובץ, ענו בשלילה.

3. בדפדפנים רבים, מוגדרת כברירת מחדל הורדה אוטומטית של קבצים. מומלץ לשנות הגדרות אלו באופן קבוע. בכרום, היכנסו למסך ההגדרות, גללו למטה והקליקו על "הגדרות מתקדמות". המשיכו לגלול עד לסעיף "הורדות" וסמנו את תיבת הבחירה (אם היא כבר מסומנת, לא צריך לעשות דבר).

4. התקינו תוכנת אנטי-וירוס. משתמשי ווינדוס 8 ומעלה נהנים כבר מתוכנת אנטי-וירוס מובנת במחשב. למשתמשים ווינדוס 7, מומלץ להתקין את תוכנת האנטי-וירוס החינמית של מיקרוסופט בקישור זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות