אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כווית תובעת מיליארד דולר מהוועד האולימפי הבינלאומי צילום: אי פי איי

כווית תובעת מיליארד דולר מהוועד האולימפי הבינלאומי

הוועד האולימפי אסר על המדינה להשתתף בתחרויות בינלאומיות בטענה שהממשלה מתערבת בענייני הוועדה האולימפית של כווית

27.06.2016, 12:49 | שירות כלכליסט
כווית הודיעה כי תנקוט בצעדים משפטיים נגד הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) בדרישה לפיצויים בגובה מיליארד דולר בעקבות ההחלטה לאסור על המדינה להשתתף בתחרויות בינלאומיות.

באוקטובר השעה הוועד האולימפי את הוועדה האולימפית של כווית (KOC), בטענה שהממשלה מתערבת בענייני הוועדה. זו הפעם השנייה בחמש שנים שכווית מושעית, לאחר שכבר הושעתה ב-2010, אך האיסור הזה הוסר לפני אולימפיאדת לונדון ב-2012.

קראו עוד בכלכליסט

משרדי הוועד האולימפי הבינלאומי. ההשעיה הנוכחית קרוב לוודאי שתוסר לפני האולימפיאדה בריו, צילום: אי פי איי משרדי הוועד האולימפי הבינלאומי. ההשעיה הנוכחית קרוב לוודאי שתוסר לפני האולימפיאדה בריו | צילום: אי פי איי משרדי הוועד האולימפי הבינלאומי. ההשעיה הנוכחית קרוב לוודאי שתוסר לפני האולימפיאדה בריו, צילום: אי פי איי

ההשעיה הנוכחית קרוב לוודאי שתוסר לפני האולימפיאדה בריו, שיוצאת לדרך ב-5 באוגוסט. בשלב זה, הספורטאים מכווית רשאים להתחרות רק תחת הדגל האולימפי. על פי סוכנות החדשות של כווית, קונה אמר שר המידע והנוער, שייח סלמן אל חומונד אל סבח כי המהלך להשעות את כווית הוא "החלטה לא מוצדקת" מצד הוועד האולימפי, ולכן המדינה מתכוונת להגיש תביעה בבתי המשפט השוויצרים.

"זה כלל לא מתקבל שכווית תזכה ליחס לא הוגן כזה ותושעה מפעילויות ספורט בינלאומיות מבלי שתיערך חקירה הולמת", טען. "כבר מהרגע הראשון עשתה כווית ככל יכולתה כדי למנוע את ההחלטה של הוועד הפועל של ה-IOC , והפגינה רצון עמוק לשתף פעולה, אך ללא הועיל. שלחנו משלחת בתמיכת האו"ם לז'נבה כדי להסביר לארגון שהממשלה בכווית לא מתערבת בפעילויות הספורט. אולם, הוצבנו בעמדה מביכה למול עיני גופי הספורט הבינלאומיים, וזכינו ליחס של פורעי חוק".

לעומת טענותיו של השייח סלמן, הוועדה האולימפית של כווית והתאחדות הכדורגל של כווית, שגם הושעתה על ידי פיפ"א באוקטובר, הסכימו עם ההשעיות.

בתגובה אמר שייח סלמן: "זה תמוה שבכירי הוועדה האולימפית והתאחדות הכדורגל, שעלו לגדולה רק בזכות התמיכה של הממשלה בכווית ושאמורים לייצג אותנו, חשפו את המסמכים רק לאחר שהוועד האולימפי קיבל את ההחלטה שלו. יש רק התערבות חיובית בצורת תמיכה בגופי הספורט שאמורים לקדם את התנועה האולימפית. במבט קדימה, אנחנו מדגישים את הצורך למציאת עמדה זהה ושיתוף פעולה בין כל הצדדים המעורבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות