אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ישראל וטורקיה מתפייסות. האם נחזור להציף את מלונות אנטליה?

נועם רון, מנהל השיווק של איסתא: המחיר הטורקי עדיין מנצח, אבל טורקיה חייבת לשפר את מצב ביטחון הפנים, לפני שהישראלים יחזרו

26.06.2016, 18:00 | עוזי בלומר

ישראל וטורקיה מתפייסות, עם סיום המתיחות הפוליטית שפרצה ביניהן  אחרי השתלטות חיל הים על הספינה "מרמרה" במאי 2010. האם המוני תיירים ישראליים צפויים להציף בקיץ הקרוב את מלונות אנטליה?

לדברי נועם רון, מנהל השיווק בחברת התיירות "איסתא" הסכם הפיוס הוא חדשות טובות, אבל הוא הגיע קצת מאוחר, לאחר שרוב התיירים הישראליים כבר הספיקו להזמין את חופשות הקיץ שלהם.

לדברי רון, היעדים שמחליפים את מלונות ה"בטן-גב" של טורקיה הם איי יוון, קפריסין ובולגריה, למרות שהמחירים בהם גבוהים ב-25% עד 30% מהמחירים במלונות "הכל כלול" של טורקיה.

"יוון למדה את המודל הטורקי והחלה להציע מלונות "הכל כלול" מפנקים, אך עדיין אין תחרות למחיר הטורקי" מציין רון. אחת הסיבות למחירים הנמוכים בטורקיה היא התקררות היחסים בין רוסיה לטורקיה, לאחר הפלת המטוס הרוסי ע"י חיל האוויר הטורקי, על גבול סוריה. התיירים הרוסים תפסו נתח של 10% עד 12% בענף התיירות בטורקיה, אבל על רקע המתח בין המדינות, השנה הם לא יגיעו.

האם המוני ישראלים יציפו את טורקיה בשנה הבאה? לדברי רון - לא בטוח. מבחינת מחיר ואיכות, טורקיה היא אופציה מצויינת. אך מעבר לפיוס הפוליטי צריך המצב הביטחוני של טורקיה להשתפר באופן ממשי, ורק לאחר מכן נוכל לראות את הישראלים מציפים שוב את מלונותיה.

ישראל ותורכיה מתפייסות. האם נחזור למלונות אנטליה? ישראל ותורכיה מתפייסות. האם נחזור למלונות אנטליה? ישראל ותורכיה מתפייסות. האם נחזור למלונות אנטליה?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות