אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט ניגריה: מעלות הכניסה את שיכון ובינוי לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

אפקט ניגריה: מעלות הכניסה את שיכון ובינוי לרשימת מעקב עם השלכות שליליות

בחברת הדירוג מודאגים מהחלטת הבנק המרכזי של ניגריה לבטל את הקיבוע על שער החליפין של הניירה, מהלך שהביא עד כה לפיחות חד של 40% בשערו לעומת הדולר

26.06.2016, 19:45 | אורן פרוינד

חברת הדירוג מעלות הכניסה היום את חברת שיכון ובינוישבשליטת (47%) שרי אריסון לרשימת מעקב עם השלכות שליליות, דבר המרמז כי דירוג האשראי של החברה (A+) עשוי לרדת בקרוב. במעלות מודאגים מהחלטת הבנק המרכזי של ניגריה מהשבוע שעבר לבטל את הקיבוע על שער החליפין של הניירה, מהלך שהביא עד כה לפיחות חד של 40% בשערו לעומת הדולר ולפגיעה בצבר ההזמנות העתידי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לשיכון ובינוי צבר הזמנות של 6 מיליארד שקל בניגריה שמהווה 30% מצבר ההזמנות הכולל של החברה. צבר ההזמנות הזה נפגע משמעותית מהפיחות החד (40%) בניירה שנסחר כעת בשער של 280 ניירה לדולר (ערב החלטת הבנק עמד על 197 ניירה לדולר). במעלות אמרו כי להערכתם הניירה אף צפויה להיחלש יותר.

בשיכון ובינוי ציינו בשבוע שעבר כי על פי הערכות מומחים חיצוניים בלתי תלויים, שער הניירה יתייצב לבסוף בטווח של 250-300 ניירה לדולר ונראה שלעת עתה הם צודקים. בהתבסס על ההערכות האלו, שיכון ובינוי העריכה כי הנזק שלה מהפיחות יעמוד על עד 30 מיליון דולר בלבד.

אלא שהערכה של שיכון ובינוי לא מביאה בחשבון את הפגיעה בצבר ההזמנות של החברה, אלא רק את ירידת השווי בכספים שהממשלה הניגרית חייבת לחברה. מאז ועד היום, הממשלה הניגרית העבירה לשיכון ובינוי 16 מיליארד ניירה (65 מיליון דולר) שהם 85% מיתרת החוב שנותרה.

במעלות ציינו כי "פיחות חד במטבע משמעותו, לדעתנו, בעיקר פגיעה בצבר ההזמנות העתידי מניגריה. אנו מודעים לעובדה כי בחוזי החברה עם ממשלת ניגריה קיים מנגנון הצמדה וכי מרבית העלויות התפעוליות צמודות, ולכן מתקזזת חלקית ההשפעה השלילית של הפיחות. עם זאת, אנו מעריכים כי לא כל ההשפעה תוכל בהכרח להתגלגל לפתחה של הממשלה".  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות