אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודי ויסמן מצרף את חברת התחבורה הציבורית דן לעסקת סונול צילומים: עמית שעל ואוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

דודי ויסמן מצרף את חברת התחבורה הציבורית דן לעסקת סונול

דן תרכוש כ־50% ממניות סונול, והבעלות תתחלק בינה לבין ויסמן, שרכש את סונול מקבוצת עזריאלי לפני כחודשיים. דן תצטרף לעסקה בתנאים זהים לאלה של ויסמן, ולפי מחיר של 363.5 מיליון שקל לסונול

27.06.2016, 07:03 | גולן חזני

דודי ויסמן מגייס שותף מפתיע לעסקת סונול. ל"כלכליסט" נודע כי חברת התחבורה הציבורית דן תרכוש כ־50% ממניות סונול, והבעלות תתחלק בינה לבין ויסמן, שרכש את סונול מקבוצת עזריאלי לפני כחודשיים.

קראו עוד בכלכליסט

דן תצטרף לעסקה בתנאים זהים לאלה של ויסמן, ולפי מחיר של 363.5 מיליון שקל לסונול. דירקטוריון החברה אמור להתכנס השבוע לאשר את הרכישה, לאחר שבשבוע שעבר קיבל ויסמן את האישור הדרוש מהממונה על הגבלים עסקיים.

דן היא חברת האוטובוסים השנייה בגודלה בישראל, ונראה כי היא רואה פוטנציאל לסינרגיה בין פעילות 1,300 האוטובסים שלה לבין תחנות התדלוק של סונול ומוצרי הדלקים שלה. בעבר עיקר פעילותה של דן היה במרכז הארץ, אך מאז הרפורמה בקווי התחבורה הציבורית היא פעילה גם באזורי הצפון והדרום.  

אוטובוסים של חברת דן, צילום: נמרוד גליקמן אוטובוסים של חברת דן | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוסים של חברת דן, צילום: נמרוד גליקמן

דן היתה מאוגדת כקואופרטיב עד 2002, אז נהפכה לחברה בע"מ שהעובדים מחזיקים ב־90% ממניותיה. פרט לעיסוק בתחבורה לדן פעילות נדל"ן רחבת היקף שאותה היא מנהלת בעיקר באמצעות החברות־הבנות נהור ואמד.

דן נחשבת לחברה רווחית המחלקת דיבידנדים לבעלי מניותיה ושווי נכסיה נאמד במיליארדי שקלים. הרוח החיה בחברה היא סמנכ"ל הכספים אופיר קרני. בשנה שעברה פורסם דו"ח חמור של מבקר המדינה על החברה שחשף התנהלות לא הולמת של בכירים בשורותיה והוביל לחקירה משטרתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות