אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר הבריטי: "הפעלת סעיף 50 - רק לאחר ההכנות הנדרשות" צילום: בלומברג

שר האוצר הבריטי: "הפעלת סעיף 50 - רק לאחר ההכנות הנדרשות"

ג'ורג' אוסבורן שתמך בהמשך חברותה של בריטניה באיחוד דיבר הבוקר לראשונה מאז היוודע תוצאות המשאל: "אכבד את התוצאה - אני בקשר קבוע עם מושל הבנק המרכזי, הכלכלה הבריטית חזקה ותחרותית"

27.06.2016, 10:03 | מיקי גרינפלד

שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן מפר את שתיקתו: לאחר שלא הופיע בתקשורת ונמנע מלהגיב לתוצאות משאל העם הבריטי בסוף השבוע, אמר הבוקר השר במסיבת עיתונאים כי הוא מכבד את ההכרעה, למרות שרצה אחרת. 

קראו עוד בכלכליסט

"עזיבת האיחוד לא היתה התוצאה שבה רציתי, אך עתה לאחר שהדמוקרטיה אמרה את דבר, אנו מחוייבים לפעול על פי התוצאות. אני מכבד את התוצאה שנקבעה", אמר השר, שותף לראש הממשלת דיוויד קמרון בעמדה הנחרצת בעד הישארותה של אנגליה כחלק מהאיחוד.

אוסבורן הדגיש כי משרד האוצר והבנק המרכזי של בריטניה מחזיקים בתוכניות מתאימות לקראת ההיפרדות מהאיחוד. "מושל הבנק (מארק קרני. מ"ג) ואני שמרנו על קשר קבוע כל סוף השבוע. אנו צריכים להפעיל את סעיף 50 רק לאחר ביצענו את ההכנות הנדרשות". 

סעיף 50 לאמנת ליסבון הוא זה שמופעל על ידי מדינה המבקשת לצאת מהאיחוד. על פי הסעיף, המדינה הפורשת פותחת מייד לאחר הפעלתו במו"מ עם האיחוד על תנאי הפרישה וההסכמים שיחולו בין הצדדים לאחר כניסתה לתוקף - ברגע חתימת הההסכם.

על פי אוסבורן, בריטניה צריכה להתמודד כרגע עם שלושה נושאים מרכזיים: נזילות, ושאלת הקשר ארוך הטווח עם מדינות אירופה. ""כלכלת בריטניה תיאלץ לבצע התאמות למצב החדש. אני ממוקד לחלוטין בהשבת היציבות והוודאות", אמר השר.

בהצהרה שקרא לפני שענה אוסבורן לפני המענה על שאלות אמר השר כי גם לאחר ההכרעה "אף אחד אינו יכול להטיל ספק בנחישות שלנו לשמור על היציבות הפיסקאלית שהבאנו למדינה. הכלכלה הבריטית היא חזקה ותחרותית מאד, ואנחנו פתוחים לעסקים".

ג ג'ורג' אוסבורן שר האוצר הבריטי | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות