אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן בן דב דורש להחזיר לו את המרצדס צילום: עטא עוויסאת

פרסום ראשון

אילן בן דב דורש להחזיר לו את המרצדס

איש העסקים שרכבו נתפס על ידי משטרת התנועה לאחר שנחשד בנהיגה בשכרות מבקש לבטל את הפסילה שהוטלה עליו. "אני סובל ממחלת ריאות, ביקשתי להזדמנות נוספת לבצע את הבדיקה אך השוטרים סירבו"

27.06.2016, 10:21 | זוהר שחר לוי
איש העסקים אילן בן דב, שרכבו נתפס על ידי משטרת התנועה לאחר שנחשד בנהיגה בשכרות מבקש לבטל את הפסילה שהוטלה עליו. "אני סובל ממחלת ריאות, ביקשתי להזדמנות נוספת לבצע את הבדיקה אך השוטרים סירבו", הוא מסביר לבית המשפט.

בן דב עוכב במהלך סוף השבוע באזור נמל תל אביב על ידי שוטרים מאגף התנועה שביקשו לבצע לו בדיקת שכרות. לאחר שסירב לעבור את הבדיקה ולטענת השוטרים אף נאמר להם כי "אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק", נשלל רישיונו והוחרמה מכונית היוקרה שבבעלותו.

לפי המשטרה, איש העסקים סירב לבדיקה ואף אמר לשוטרים: "אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק, אבל תדעו" ובהמשך ציין בפניהם כי ייפגשו בבית המשפט עם "מיטב עורכי הדין".

בשל העובדה כי בן דב סירב לביצוע הבדיקה הוזעק למקום קצין משטרה שקבע כי הינו חשוד בנהיגה בשכרות, רישיונו נשלל ומכונית המרצדס שלו הוחרמה ונגררה לחניון המשטרה.

הבוקר (ב') פנה בן דב לבית המשפט, באמצעות עוה"ד עופר חורש ואילון אורן, בבקשה לבטל את האיסור שהוטל עליו לעשות שימוש ברכב למשך 30 יום. לפי גרסתו של בן דב, הוא לא סירב לתת בדיקת נשיפה אף נשף למכשיר הינשוף 3 פעמים. "כאשר מסר לו המפעיל כי הנשיפה לא מספיק טובה", כך נכתב לבית המשפט, "הסביר בן דב כי הוא סובל ממחלת ריאות.. והוא מבקש שתינתן לו הזדמנות נוספת לנשוף ואף שיקחו אותו לבצע בדיקת דם, אך השוטרים סירבו לכל בקשותיו".

בן דב. מבקש לבטל את האיסור שהוטל עליו לעשות שימוש ברכב למשך 30 יום. "אני סובל ממחלת ריאות", צילום: אוראל כהן בן דב. מבקש לבטל את האיסור שהוטל עליו לעשות שימוש ברכב למשך 30 יום. "אני סובל ממחלת ריאות" | צילום: אוראל כהן בן דב. מבקש לבטל את האיסור שהוטל עליו לעשות שימוש ברכב למשך 30 יום. "אני סובל ממחלת ריאות", צילום: אוראל כהן

לדברי בן דב, קצין המשטרה אמר לו בפירוש: "לא נותן לך עוד הזדמנות לנשוף ולא נותן לך לעשות בדיקת דם". במעשה זה, טוען איש העסקים, נטל הקצין חלק פעיל באירוע והרי נדרש מהקצין, ככל שניתן, להיות אובייקטיבי בנפש חפצה וללא משוא בפנים.

בעקבות האירוע נתפס רכבו של בן דב למשך 30 יום. לטענתו, בשל האירוע יש להורות על ביטול הצו או לחילופין לקצרו באופן משמעותי. בית המשפט השלום לתעבורה צפוי לדון בבקשתו של בן דב בשבוע הבא.

לאחרונה מתמודד בן דב עם כתב אישום נוסף בבית הדין האזורי לעבודה. בן דב וגרושתו קרן מיכאלי הורשעו במסגרת הליך זה בהעסקת עובדת זרה בביתם. השניים ביקשו לבטל את הרשעתם אולם כפי שנחשף ב"כלכליסט", בעוד בקשתה של מיכאלי נדחתה, בעניינו של בן דב העניין טרם הוכרע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות