אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי צים מבקש לבטל הקפאה של 6.3 מיליון שקל בחשבונות בנק פרטיים צילום: תומי הרפז

עדי צים מבקש לבטל הקפאה של 6.3 מיליון שקל בחשבונות בנק פרטיים

בעל השליטה בחברת אס.אר אקורד שנעצר בחשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון פנה לביהמ"ש בטענה כי לתפיסת הכספים בחשבונות שלו ושל חברות פרטיות שבבעלותו יש "השלכות ונזקים כלכליים בלתי הפיכים ואפשרות קריסה מוחלטת של 11 חברות"

27.06.2016, 11:11 | זוהר שחר לוי ותומר גנון
עדי צים פנה היום (ב') לבית משפט השלום בראשון לציון בבקשה לבטל את צווי התפיסה על סכום של 6.3 מיליון שקל שנתפסו בחשבונות הבנק הפרטיים שלו ושל החברות הפרטיות שבבעלותו כשלדבריו תפיסתם מובילה ל"השלכות ונזקים כלכליים בלתי הפיכים ולאפשרות קריסה מוחלטת של 11 חברות".

קראו עוד בכלכליסט

צים מחזיק בבעלותו החזקות שונות בחברות שונות כשלדבריו "פעילותו הסקית בחברות הינה פעילות שוטפת, נעשית לפי כל דין והוא עומד בכל חובותיו וממלא אחר כל דרישות רשויות המדינה ואף בדקדקנות".

במסגרת פרשת הלבנת ההון שבה הוא מעורב הוצא צו בית המשפט המתיר למשטרה לתפוס ולהקפיא את חשבונות הבנק שבהם יש לו נגיעה. מדובר ב-20 חשבונות בנק, 16 חשבונות שונים של 11 חברות וכן 4 חשבונות בנק פרטיים של צים ורעייתו.

במרכז החקירה עומד חשד שחברות כח אדם קטנות ביצעו הונאת מס וביטוח לאומי בהיקף של כ-200 מיליון שקלים, כאשר עשרות מיליוני שקלים מתוכם הולבנו באס.אר אקורד שבשליטת צים. צים נעצר ביום שני האחרון, ובית המשפט האריך את מעצרו עד מחר (ג'). המשטרה ורשות המסים מייחסות לו חשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון.

"הקפאת החשבונות הובילה בבת אחת להשבתת הפעילות של 11 חברות שונות", כותב צים לבית המשפט, "מה שקרה בפועל הוא שלילה מוחלטת של כלל החברות לבצע כל פעילות עסקית, לביטול האשראי שעומד לרשותה ומוביל במהירות שיא לאפשרות קריסה מוחלטת של 11 חברות". עוד מצוין כי בחלק מהחברות צים הוא רק בעלים חלקי ולכן כל הקפאה בעניינו "פוגעת אנושות" בצדדים שלישיים שאינם קשורים לחשדות המיוחסים לו. מעבר לכך, הקפאת החשבונות פוגעת בעובדים רבים ומשפחותיהם ונגרמים להם "נזקים רבים ובלתי הפיכים".

"למיטב ידיעתנו", כותב בא כוחו, עו"ד רונן מאיר, לבית המשפט, "החשוד אף לא נחקר על חברותיו הפרטיות ולא הועלתה שמץ של טענה שהכספים בהם הם כספי פירות של עבירות או שהם שימשו לביצוע עבירות".

"בנסיבות הקיימות", נכתב עוד, "הקפאת החשבונות הינה צעד דרסטי ובלתי הפיך וכמובן גם בלתי מידתי, הפוגע בזכויות היסוד לא רק של צים אלא בזכויות של עובדים רבים בחברות ובני משפחותיהם וגם צדדים שלישיים הנמצאים בקשרים עסקיים עם 11 החברות".

עו"ד של צים כתבו בבקשה: למיטב ידיעתנו החשוד אף לא נחקר על חברותיו הפרטיות", צילום: תומי הרפז, גוגל מפות עו"ד של צים כתבו בבקשה: למיטב ידיעתנו החשוד אף לא נחקר על חברותיו הפרטיות" | צילום: תומי הרפז, גוגל מפות עו"ד של צים כתבו בבקשה: למיטב ידיעתנו החשוד אף לא נחקר על חברותיו הפרטיות", צילום: תומי הרפז, גוגל מפות

צים מפרט כי בחשבונות נתפס בסך הכל סכום של כ-6.3 מיליון שקל. בין השאר נתפסו כ-823 אלף שקל בחשבונות של חברת עדי צים אחזקות, סכום של 1.42 מיליון שקל נתפס בחברת עדי צים הובלה כללית, חברה לחלוקת מוצרי מאפה, 1.77 מיליון שקל נתפס בע.ר. צים אחזקות נדל"ן, חברת אחזקות המחזיקה את בניין צים ברמלה, 1.5 מיליון שקל בחשבון של חברת חוף גל אחזקות בינ"ל. בחשבונות הפרטיים של צים נתפסו כ-173 אלף שקל וכן ניירות ערך.

בתוך כך, אתמול בערב דיווחה החברה לבורסה כי בית המשפט אישר את ביטול צווי ההקפאה שהוטלו על חשבונותיה במסגרת החקירה, וזאת בכפוף להפקדה של 15 מיליון שקלים בקופת בית המשפט. היום הופסק המסחר במניה והחברה הודיעה שתפרסם בהמשך הבהרה נוספת לגבי הדיווח. על פי הדיווח השופט כתב בהחלטתו כי "החברה הינה תאגיד לגיטימי ומאושר, אשר הלקוחות נשוא החשדות היוו רק חלק ממכלול לקוחותיו (2 מתוך 500)".

על פי הדיווח אתמול (א'), עם פתיחת החקירה המשטרה הקפיאה בחשבונות צ'קים דחויים בסכום מצטבר של 227 מיליון שקלים, ויתרת הלוואות בפועל של כ-105 מיליון שקלים. החברה פנתה לבית המשפט וביקשה לשחרר את החשבונות משום שההקפאה לדבריה "עלולה לגרום לקריסה כלכלית ובלתי הפיכה של החברה".

החברה הוסיפה בדיווח כי "יצוין כי נמסר לחברה מהבנקים עימה היא עובדת כי בשלב זה הם בוחנים את החלטת בית המשפט. לאור זאת החברה אינה יכולה בשלב זה להעריך את אופן המשך פעילותה מול הבנקים בהתייחס להקפאת החשבונות, אף אם החברה תפקדי הסך האמור בקופת בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זאת במדינה שלנו קודם רומסת לפעמים גם קוברת
זאת במדינה שלנו קודם רומסת לפעמים גם קוברת ואחרי שהבן אדם יוצא זכאי הוא כבר מת,תשחחרו אותו כבר אין לו יד בדבר כזה דיבלי לא חסר לו כסף ונכסים הוא הרי חף מפשע וגם המשטרה יודעת את זה אז יאללה שחררו אותו כבר הוא מפרנס הרבה מאוד משפחות שהמדינה לא מסוגלת לפרנס תנו לו את הכסף שהוא הרוויח בזיעת אפו
Candy  |  28.06.16
לכל התגובות