אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נא להדק חגורות: מניית איזיג'ט מתרסקת בגלל הברקזיט

נא להדק חגורות: מניית איזיג'ט מתרסקת בגלל הברקזיט

המניה צללה ב-30% מאז תוצאות משאל העם. פרסמה אזהרת רווח לרבעון השלישי. החשש: פגיעה ביכולת החברה לטוס בחופשיות בין מדינות אירופה

27.06.2016, 12:58 | שירות כלכליסט

חברת התעופה המוזלת איזי ג'ט פרסמה היום (ב') אזהרת רווח, ובכך הצטרפה לאזהרה דומה שפרסמה החברה האם של בריטיש איירוויז, IAG. ההודעה על ירידה צפויה ברווחים נובעת ברובה מתוצאת משאל העם בשבוע שעבר בבריטניה לצאת מהאיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לפרסום מתרסקת מניית איזיג'ט ב-18% בבורסה של לונדון, ומשלימה צניחה של כ-30% מאז משאל העם.

מחברת התעופה המוזלת, השנייה בגודלה באירופה, נמסר כי גורמים הנובעים מתוצאת משאל העם בשילוב עם הורדת תעריפי הטיסות, השביתות בצרפת והשפעות המרות המט"ח, יפגעו בתוצאות הרבעון השלישי, המסתיים החודש.

מנכ"לית איזי ג מנכ"לית איזי ג'ט, קרולין מק'קול מנכ"לית איזי ג

"בעקבות התוצאה של משאל העם על עזיבת האיחוד האירופי, אנחנו מעריכים כי נחווה חוסר וודאות כלכלי וצרכני מוגבר הקיץ, ובהתאם מעריכים כי הרווח למושב במחצית השנייה של השנה ירד בסביבות 4%-6% לעומת המחצית השנייה של 2015", נמסר בהצהרה מהחברה.

לפיכך, הרווח לפני מס עבור שלושת החודשים שיסתיימו ביוני צפוי להיות נמוך ב-28 מיליון ליש"ט (37.5 מיליו דולר) מהתחזיות.

הורדת הרווח נובעת גם מהמשך השעיית הטיסות לשארם א שייח מאז התפוצצות המטוס הרוסי בשנה שעברה. מנכ"לית החברה קרולין מק'קול הייתה בין התומכים הבולטים בעד הישארות בריטניה באיחוד. באיזיג'ט עומדים בפני אי ודאות בנוגע להמשך הפעילות שלה, בייחוד בכל הנוגע לזכויות המאפשרות לה לשרת בחופשיות ערים ברחבי האיחוד האירופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות