אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוף האגדה: הוולדורף אסטוריה בניו יורק יעבור פינוי-בנוי - ויוסב ברובו למגורים צילום: ויקימדיה

סוף האגדה: הוולדורף אסטוריה בניו יורק יעבור פינוי-בנוי - ויוסב ברובו למגורים

הבעלים החדשים של המלון ההיסטורי, חברת הביטוח הסינית אנבאנג, תשקיע כ-2 מיליארד דולר בשיפוצו. לאחר הפתיחה המחודשת, יכלול המלון בין 300 ל-500 חדרי אורחים יוקרתיים, ושאר היחידות ימכרו כדירות מגורים

27.06.2016, 14:21 | שירות כלכליסט
חברת הביטוח הסינית אנבאנג, שרכשה את מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק, מתכננת שיפוץ נרחב במלון המפורסם, שיחייב את סגירתו לשלוש שנים. במסגרת השיפוץ הנרחב יומרו 75% מהחדרים לדירות פרטיות, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".

על פי מקורבים לנושא, התוכנית מחייבת את סגירת המלון, הכולל 1,413 חדרים באביב הבא, כש-1,100 חדרים מתוכננים להפוך לדירות. בעקבות השינוי מאות משרות יבוטלו בעיקר במחלקת משק הבית. כיום מעסיק המלון 1,500 עובדים.

הבעלים החדשים, שיחד עם חברת הילטון וורלוויד הולדינגס ימשיכו לנהל את הנכס לאחר הפתיחה מחדש, כבר הגיעו להסכם פיצויים עם מאות מהעובדים שיפוטרו שמוערכים בכ-100 מיליון דולר. לאחר הפתיחה המחודשת, יכלול המלון בין 300 ל-500 חדרי אורחים יוקרתיים, ושאר היחידות ימכרו כדירות מגורים.

מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק שעבר לידיים סיניות, צילום: אי פי איי מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק שעבר לידיים סיניות | צילום: אי פי איי מלון וולדורף אסטוריה בניו יורק שעבר לידיים סיניות, צילום: אי פי איי

על פי ההערכות, עלויות השיפוץ יהיו מעל מיליארד דולר, זאת בנוסף ל-1.95 מיליארד דולר שהוציאה אנבאנג על רכישת המלון בשנה שעברה, המחיר הגבוה ביותר אי פעם עבור מלון בארה"ב.

היסטוריה מפוארת

מלון וולדורף אסטוריה הוקם לפני 85 שנים ונחשב לבעל תפקיד מרכזי בתרבות ובפוליטיקה האמריקאית. הוא מתפרס על פני קטע רחוב שלם בפארק אווניו, וזכה לפרסום עולמי בזכות הסוויטות היוקרתיות שהציע, המסיבות המפוארות והאורחים המפורסמים ששהו בו.

כל הנשיאים האמריקאים מאז הרברט הובר שהו במלון, וכן שורה של מפורסמים, ביניהם הזמר פרנק סינטרה. אולם בשנים האחרונות המלון נקלע לקשיים, והאורחים התלוננו על ירידה בסטנדרטים. מעבר לכך, הנשיא ברק אובמה אף העדיף ללון בשנה שעברה במלון אחר בעת שהותו במנהטן לכבוד עצרת האו"ם. על פי הדיווחים, הסיבה העיקרית לכך הייתה חששות ביטחוניות הנוגעות לבעלות הסינית.

אנבאנג מעדיפה בשלב זה לא לחשוף יותר מדי על התוכניות לוולדורף אסטוריה. "אנחנו ממשיכים לבחון את כל האפשרויות", מסר דובר של החברה. באופן כללי היא נמנעת מהתקשורת מאז הניסיון הכושל שלה לרכוש את מפעילת בתי המלון סטארווד. לאחר מלחמת מחירים עם מאריוט, הכריזה אנבאנג בסופו של דבר כי היא נסוגה מהצעה בגובה 14 מיליארד דולר לרכוש את החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות