אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדטרוניק קונה את חברת הרטוור האמריקאית ב-1.1 מילארד דולר צילום: שאטרסטוק

מדטרוניק קונה את חברת הרטוור האמריקאית ב-1.1 מילארד דולר

ב-2015 חתמה HeartWare על הסכם לרכישת חברת וולטק קרדיו הישראלית בכמיליארד דולר אולם ביטלה אח"כ את ההסכם

27.06.2016, 18:47 | מאיר אורבך

ענקית המכשור הרפואי האמריקאית מדטרוניק קונה את חברת הרטוור (HeartWare) ב-1.1 מיליארד דולר.

ב-2015 חתמה HeartWare על הסכם לרכישת חברת וולטק קרדיו הישראלית בסכום שנאמד בעד מיליארד דולר. כעת נרכשת החברה האמריקאית בסכום של 1.1 מיליארד דולר, סכום דומה לזה שהיתה אמורה לרכוש את החברה הישראלית.

אילוסטרציה, צילום: אם סי טי אילוסטרציה | צילום: אם סי טי אילוסטרציה, צילום: אם סי טי

HeartWare

ביטלה את הרכישה של החברה הישראלית בעסקה שהיתה אמורה להיות בין הגדולות של מדעי החיים בישראל, בתחילת שנת 2016 לאחר זעם רב שהביעו בפניה משקיעים של החברה שטענו שהיא שילמה יותר מידי כסף על החברה הישראלית.

לאחר ביטול ההסכם הרטוור החליטה להמיר את עסקת הרכישה להשקעה בחברה. החברה תלווה לוולטק 30 מיליון דולר בהלוואה המירה למניות, זאת לאחר שבעבר העבירה לה הלוואה של 20 מיליון דולר. עדיין לא ברור האם מדטרוניק תהפוך בעקבות הרכישה לבעלת מניות בקרדיו וולטק הישראלית.

HeartWare הודיעה על ביטול העסקה בתום תקופה סוערת בה נמצאו כשלים בניסויים שערכה במשאבת הלב שלה, ולאחר שכמה משקיעים הודיעו כי הם מבקשים לחקור את הכשלים ואת התנהגות ההנהלה בעטיים וחלקם אף הגיש תביעה ייצוגית נגדה.

בעקבות רכישת הרטוור על ידי מדטרוניק, תהפוך האחרונה לבעלת אחזקות מיעוט בחברה הישראלית קרדיו וולטק. להרטוור היו אחוזים בודדים בחברה הישראלית ואלה יעברו למדטרוניק לכשתושלם העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות