אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות ה-NFL יחלקו ביניהן 7 מיליארד דולר צילום: איי פי

קבוצות ה-NFL יחלקו ביניהן 7 מיליארד דולר

כל אחת מ-32 הקבוצות בליגה קיבלה 222.6 מיליון דולר עבור השנה התקציבית האחרונה, עלייה של 6% מ-2015, כך על פי נתונים שפרסמה קבוצת גרין ביי פאקרס

28.06.2016, 13:52 | שירות כלכליסט
קבוצות הפוטבול של ה-NFL יחלקו הכנסות של 7.1 מיליארד דולר לפחות מעונת 2016, עלייה של 6% מ-2015, כך על פי נתונים שפרסמה קבוצת גרין ביי פאקרס.

קראו עוד בכלכליסט

גרין ביי מתאמנת לקראת עונת 2016. אחת מ-32 הקבוצות בליגה קיבלה 222.6 מיליון דולר עבור השנה התקציבית האחרונה. מבחינת הפקרס, מדובר בעלייה של 6.4% לעומת 209.1 מיליון דולר שקיבלו בשנה שעברה, צילום: איי פי גרין ביי מתאמנת לקראת עונת 2016. אחת מ-32 הקבוצות בליגה קיבלה 222.6 מיליון דולר עבור השנה התקציבית האחרונה. מבחינת הפקרס, מדובר בעלייה של 6.4% לעומת 209.1 מיליון דולר שקיבלו בשנה שעברה | צילום: איי פי גרין ביי מתאמנת לקראת עונת 2016. אחת מ-32 הקבוצות בליגה קיבלה 222.6 מיליון דולר עבור השנה התקציבית האחרונה. מבחינת הפקרס, מדובר בעלייה של 6.4% לעומת 209.1 מיליון דולר שקיבלו בשנה שעברה, צילום: איי פי

כל אחת מ-32 הקבוצות בליגה קיבלה 222.6 מיליון דולר עבור השנה התקציבית האחרונה. מבחינת הפאקרס, מדובר בעלייה של 6.4% לעומת 209.1 מיליון דולר שקיבלו בשנה שעברה. כל קבוצה מקבלת פחות או יותר אותו חלק מההכנסה הלאומית, שכוללת חוזי ספונסרשיפ ארציים, חוזי שידור, רישוי ומכירות מרצ'נדייז. כלי התקשורת לרוב משתמשים בנתוני ההכנסה של הפאקרס כדי לחשב את ההכנסה הכוללת של ה-NFL. אולם, השנה שינוי חשבונאי מקשה על ההשוואה השנתית.

הפאקרס השנה הצהירו מחדש על ההכנסות הארציות של 2015 כך שאינן כוללות כסף שהקבוצה קיבלה ממשחקי חוץ, והם הצהירו מחדש על ההכנסות המקומיות כך שיכללו את הכסף שהרוויחו ממשחקי בית. התוצאה היא הכנסה נמוכה יותר ב-2015, אך כזו שלטענת המנכ"ל מארק מרפי תואמת יותר לאופן שבו שאר הקבוצות ב-NFL מחשבות את ההכנסות.

גרין ביי היא קבוצת הספורט הבכירה היחידה בארה"ב שבבעלות ציבורית, ולכן ההצהרות הפיננסיות השנתיות שלה מספקות הצצה לבריאות הפיננסית של ה-NFL. על ידי שינוי אופן ההצהרה של ההכנסות של 2015, משתנה גם ההערכה לגבי ההכנסות של הליגה, שעומדות כעת על 6.7 מיליארד דולר, לעומת הערכה קודמת של 7.3 מיליארד דולר.

הדו"ח משקף גם את ההון שמרוויחה הליגה כתוצאה מחוזי השידור האחרונים. בשנים האחרונות, חידשה הליגה את מרבית הסכמי השידור שלה כולל הארכה של 9 שנים עם CBS, פוקס ו-NBC, שמייצגים עלייה של 60% בתשלומים, חוזה שידור חדש למשחקי ימי חמישי שמתחלק בין CBS ו-NBC בשווי 450 מיליון דולר וחוזה לשמונה שנים בשווי 12 מיליארד דולר עם דירקט טי.וי, שנמשך עד 2022. עם זאת, הכניסה של הליגה לשידור הדיגיטלי באמצעות חוזים עם יאהו וטוויטר, עוד לא הייתה בעלת השפעה ממשית על השורה התחתונה.

גרין ביי מוגדרים כמלכ"ר בבעלות ציבורית מאז 1932. הקבוצה מנפיקה מניות שהשווי שלהן לא יורד, היא לא משלמת דיבידנד ולא ניתן למכור אותה. הנפקת מניות מ-2012 גייסה 64 מיליון דולר. 

טוויטר. מחפשים לגייס הון מה-NFL, צילום: youtube טוויטר. מחפשים לגייס הון מה-NFL | צילום: youtube טוויטר. מחפשים לגייס הון מה-NFL, צילום: youtube

בתוך כך, טוויטר מבקשת עד 8 מיליון דולר עבור חבילות הפרסום כחלק משידור הסטרימינג של העונה הבאה של ה-NFL, כך לפי אתר Digiday.com. על פי הדיווח, הרשת החברתית הציגה חבילות פרסום לעשרה משחקים לשותפות פוטנציאליות, כשהחוזים נעים בין 2-8 מיליון דולר. טוויטר מתכוונת לשדר פרסומות במהלך משחקי הפוטבול, במסגרת חבילת התקצירים שלה.

באתר מציינים עוד כי מחצית מהכסף שטוויטר מבקשת יוקצה ל- Amplify, התוכנה שבה טוויטר משתמשת לשלב פרסומות לקליפים שלה. מקור סיפר לדיגידיי שטוויטר תציע בלעדיות כחלק מהחבילה היקרה ביותר בשווי 8 מיליון דולר.

באפריל נבחרה טוויטר לשמש כשותפה הבלעדית של טוויטר לשידור בצפייה ישירה של משחקי הפוטבול בימי חמישי בערב למשך העונה הסדירה של 2016.

במסגרת החוזה, טוויטר תשדר בסטרימינג 10 משחקים בימי חמישי, המשודרים בטלוויזיה ברשתות NBC ו-CBS. המשחקים ישודרו גם בערוץ הכסלים NFLנטוורק, ובכך תנצל הליגה את מודל ההפצה המשולש בטלוויזיה הארצית, כבלים ובפלטפורמה דיגיטלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות