אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו״ר הקואליציה: אחליף את ח״כ שפיר בראשות ועדת השקיפות צילום: עומר מסינגר

יו״ר הקואליציה: אחליף את ח״כ שפיר בראשות ועדת השקיפות

ח"כ דוד ביטן מאיים להדיח את שפיר מראשות הוועדה בעקבות תלונות שהגיעו אליו מפקידים באוצר שטענו כי שפיר "נטפלת אליהם ומנהלת את הדיונים כמו ועדת חקירה". שפיר: "ההפחדות והאיומים לא הולכים לעצור אותי"

27.06.2016, 22:10 | רוני זינגר

יו״ר הקואליציה דוד ביטן מבקש להחליף את ח״כ סתיו שפיר מראשות ועדת השקיפות אם לא ״תחדל מנהל את הדיונים בוועדה שלה כמו ועדת חקירה״, כך אמר הערב ל״כלכליסט״. בימים הקרובים צפויה להתקיים ישיבה בין ביטן, שפיר והיועמ״ש של הכנסת בעניין. אל ביטן הגיעו תלונות ממשרד האוצר בנוגע להתנהלות הוועדה של שפיר, ועדה שהוקמה לבקשתה ואשר עניינה שקיפות. לדברי פקידים באוצר, שפיר ״נטפלת״ אליהם, מקיימים דיונים מרובים בנושאים הקשורים למשרד זה ומחייבת פקידי אוצר רבים להגיע לדיוניה. בדיון האחרון שהתקיים בנוגע להוצאות משרדי הממשלה הוזמנו פקידי אוצר והפעם החליטו להגיש תלונה על כך ליו״ר הקואליציה ביטן. שפיר נזפה בנציגי האוצר שהגיעו לדיון על כך.

ח"כ סתיו שפיר, צילום: חגי הירשפלד  ח"כ סתיו שפיר | צילום: חגי הירשפלד ח"כ סתיו שפיר, צילום: חגי הירשפלד

ואולם הערב אומר ביטן כי ״בכוונתי ללכת בעניין הזה עד הסוף. אני לא רוצה להחליף אותה, אבל אם היא תמשיך לנהל את הוועדה שלה כמו ועדת חקירה ולא כמו ועדה רגילה אדרוש להחליף אותה. לא יכול להיות שהיא מזמינה לדיון עשרה פקידי אוצר ושיהיו כל כך הרבה דיונים סביב משרד אחד. צריך לדעת לעשות שימוש בסמכות, וזה צריך להיות סביר ומידתי. אכן התלוננו בפני ואני מטפל בזה״.

בתגובה, תקפה הערב שפיר בעמוד הפייסבוק שלה את ביטן : ”עכשיו פתאום נפלו עליכם כל הצעירים האלה עם הדרישות שלהם לשקיפות, לצדק חברתי ולמינהל תקין. באמת כאב ראש. אבל מה לעשות, תתרגלו. זה לא עומד להשתנות, וההפחדות והאיומים שלך ממש לא הולכים לעצור אותי. גם כשחשפתי את השחיתויות של הבית היהודי הם הפיצו עלי שקרים אכזריים, וזה לא עצר אותי. גם כשחקרתי את תקציב ״החטיבה להתיישבות״, הם איימו להרחיק אותי מהכנסת - היום הם נמצאים תחת חקירת משטרה. ועכשיו כדי להכניס ח״כ צייתן יותר, כזה שלא שואל שאלות, במקומי? הצחקת אותי. אתה באמת חושב שזה מה שיעצור אותי?"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות