אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר 3 מקרי מוות: איקאה עושה ריקול לשידות מסוג Malm ומפסיקה לייצר אותן צילום: ikea

לאחר 3 מקרי מוות: איקאה עושה ריקול לשידות מסוג Malm ומפסיקה לייצר אותן

בארה"ב לבדה יאספו 27 מיליון שידות; בשנה שעברה הזהירה החברה על הדגם המסוכן, אך לא ביצעה ריקול, שמגיע כעת בעקבות מקרה המוות השלישי

28.06.2016, 10:48 | שירות כלכליסט

איקאה מבצעת ריקול לשידות מסוג מתוצרתה Malm, לאחר ששלושה ילדים בארה"ב נהרגו מנפילת השידה עליהם. בארה"ב לבדה יאספו 27 מיליון שידות. מדובר בשידות מדגם פופולארי מאוד בקרב לקוחות איקאה והנמכרות גם בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ב') הודיעה ענקית הריהוט כי הפסיקה את מכירת וייצור סדרת המוצרים Malm בשל "חשש לסכנה לבטיחות", כך לפי הודעת נשיא איקאה ארה"ב לארס פטרסון. "בבקשה הוציאו את השידות מחוץ לחדר", קרא. איקאה מציעה ללקוחות שרכשו את הרהיט ערכת תיקון בחינם שתאפשר לעגן את השידה לקיר, וכן תציע זיכויים.

כמו כן, החל מאתמול בלילה שידות מהקולקציה הכוללות יותר משתי מגירות כבר לא מופיעות יותר גם באתר האינטרנט של החברה בארה"ב. עם זאת, הם עדיין מופיעים באתר החברה בישראל

הסכנות מצד המוצר עלו עוד בשנה שעברה, אז קראה החברה ללקוחותיה להחזיר לה את השידות שרכשו והציעה ערכות עיגון, אך לא ביצעה ריקול. כעת, בעקבות מקרה המוות השלישי, החברה מפסיקה את ייצור השידה ומבצעת ריקול.

שידה מסוג Malm של איקאה כפי שהופיעה בחשבון הטוויטר של החברה בארה"ב, צילום: ikea שידה מסוג Malm של איקאה כפי שהופיעה בחשבון הטוויטר של החברה בארה"ב | צילום: ikea שידה מסוג Malm של איקאה כפי שהופיעה בחשבון הטוויטר של החברה בארה"ב, צילום: ikea

השידות של קולקציית Malm נחשבות אחראיות למותם ב-2014 של קורן קולאס בן השנתיים וקמדן אליס, וכן למותו השנה של טד מקגי בן ה-22 חודשים.

הריקול מגיע לאחר שבשנה שעברה פצחה החברה כבר בקמפיין שקרא לעגן את הרהיטים לקירות, במסגרתו חילקה החברה 300 אלף ערכות תיקון. "ברור שעדיין יש מוצרים לא בטוחים בבתי הלקוחות", נכתב בהצהרה שפרסמה החברה. "לכן אנחנו מאמינים שעלינו לנקוט בפעולות נוספות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
לכל אלא שטוענים שאיקאה לא אשמה . אנחנו
לכל אלא שטוענים שאיקאה לא אשמה . אנחנו גם גדלנו עים שידות (גם גבוהות יותר ) אף אחת לא קרסה . כי המעטפת של השידה היתה עשויה עץ מלא וכבד והמגרה לא יכלה להיפתח עד הסוף מה שמשאיר משקל למרכז הרהיט כדי שלא יפול. באיקאה מייצרים רהיטים זולים וקלים . היו צריכים לתכנן את זה אחרת . 
Pretzel  |  28.06.16
לכל התגובות