אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי צים ישוחרר למעצר בית; "המשטרה מנסה להתעלל אבל אין לה כלום עלי" צילום: עמית שעל

עדי צים ישוחרר למעצר בית; "המשטרה מנסה להתעלל אבל אין לה כלום עלי"

בעל השליטה בחברת אס.אר אקורד עצור מאז יום שני שעבר בחשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון. על פי החשד, סייע צים לחברות כח אדם קטנות להלבין עשרות מיליוני שקלים שהוציאו במרמה מקופת המדינה

28.06.2016, 14:27 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ג') את מעצרו של עדי צים עד הלילה, אז ישוחרר למעצר בית למשך 6 ימים. "שמו אותי עם עבריינים, המשטרה מנסה להתעלל אבל אין לה כלום עלי. אומרים שההר הוליד עכבר אבל בסוף יראו שהוא לא הוליד גם יתוש", אמר צים לשופט במהלך הדיון.

"אני כבר 30 שנה עצמאי", אמר צים לשופט במהלך הדיון. "בחיים לא היה לי אפילו עבירה של רפורט, לא של רשות המסים. לפני כשנתיים מכרתי יחד עם אח שלי את רשת כמעט חינם, שילמתי עודף מס של 60 מיליון שקל, שבית המשפט ידע כדי שאני אוכל לתת כסף לילדיי בצורה ישירה".

קראו עוד בכלכליסט

צים הוסיף: "אני רוצה להדגיש, אני בן אדם מסודר. קניתי לאשתי שעון מפדאני והראיתי קבלות, קבלות של מכולת הראיתי, קבלות של הרכב של אשתי. הם התעניינו ואני הראיתי קבלות. אני רוצה להגיד, שמו אותי עם עבריינים, עולם הפשע, אני לא אוכל שבוע, בלי כדורים, המשטרה מנסה להתעלל, המשטרה מפחדת שאני אצא לתקשורת. אמרו לי כמה פעמים 'אל תדבר עם התקשורת', אין להם עליי כלום, אני מראה להם הוכחות ומסמכים וכל דבר, כל עימות – השאלה שלהם היא למה אתה צוחק עם הבחור".

"יש לי מאות לקוחות", הוסיף צים, "שחלקם נמצאים פה. אין לי ספק שבזה שעצרו את רקורד - הרסו לי את השם בבנקים. אין הוכחה ואני משתף פעולה מעל ומעבר. אומרים שההר הוליד עכבר, בסופו של דבר בית המשפט יראה שההר לא הוליד גם יתוש".

מוקדם יותר הבוקר, רשות המסים ביקשה להאריך את מעצרו של צים בעל השליטה בחברת אס.אר אקורד, ב-8 ימים נוספים. צים עצור מאז יום שני שעבר בחשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון. זוהי הבקשה השלישית להארכת המעצר.

במסגרת החקירה שנפתחה בשבוע שעבר נעצרו ונחקרו למעלה מ-20 מעורבים. במרכז החקירה עומד חשד שחברות כח אדם קטנות ביצעו הונאת מס וביטוח לאומי בהיקף של כ-200 מיליון שקל, כאשר עשרות מיליוני שקלים מתוכם הולבנו באס.אר אקורד.

שאר החשודים בפרשה הם עובדים ומנהלים בחברות כח האדם - מוקד אריק, יהלום, בטר קלין, א.מ לימה ול.ש - שהוציאו לכאורה כספים במרמה מהמדינה, וכן בעלים של חברת ניכיון צ'קים נוספת שדרכה הולבנו לכאורה כספי ההונאה. שיטות המרמה להוצאת כספים מקופת המדינה, כך טוענים במשטרה וברשות המסים, היו מגוונות. בין היתר ניפוח עסקאות והפקה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות מול רשות המסים, וכן באמצעות מצגי שווא שגרמו להוצאות קצבאות מביטוח לאומי עבור עובדים שקיבלו במקביל שכר.

עדי צים, צילום: תומי הרפז עדי צים | צילום: תומי הרפז עדי צים, צילום: תומי הרפז

כספי המרמה, כך החשד של המשטרה, הולבנו באמצעות פריטת צ'קים באס.אר אקורד של צים, כאשר בעל השליטה מודע לכך שמקור הכספים הוא בביצוע עבירות. כלומר שמדובר ב"כסף שחור" שהוא התבקש להלבינו.

במהלך דיון הארכת המעצר הקודם, ביום ראשון, נחשף כי לצים הושמעו בחקירתו האזנות סתר שבוצעו לחשודים בפרשה, ובהם הוא נשמע משוחח עם איציק ואזנה – אחד החשודים המרכזיים. "הטענה היא שהחברות של החשוד קיבלו לידיהן צ'קים אשר מקורן לכאורה מפעילות לא חוקית, ניכו אותם ובכך הלבינו הון", כתב השופט רפי ארניה בהחלטתו להאריך את המעצר ביום ראשון. "מוקד המחלוקת הוא בשאלה האם החשוד ידע על המקור האסור של הכספים אשר התקבלו בחברה. החשוד נעצר ביום שני, ובוצעו פעולות חקירה רבות ונרחבות אשר חיזקו את תשתית הראיות שהונחה בפני בית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
אין ספק לפי מה שכולם מעידים כאן שעדי
אין ספק לפי מה שכולם מעידים כאן שעדי איש ישר והגון  ואין  מקום לכל הפרשה הזאת  כואב לי לראות את האטימות של התביעה שמתעללת בו וכל הזמן מחפשת עוד הארכת מעצר לעדי  כתוב שבדורות שלפני ביאת המשיח תהיה האמת נעדרת  אנו רואים לצערי הרב את השקר והעזות בראש כל חוצות  אם מסוגלים לאזוק ולעצור אדם חף מפשע עם עבריינים  ולטעון שזו האמת  אז בבקשה אנו רוצים משיח עכשו......
Scissors  |  29.06.16
11.
כאחד שעשה עסקה עם עדי צים במליוני שקלים,אני
כאחד שעשה עסקה עם עדי צים במליוני שקלים,אני יכול לספר על איש ישר ,איש של אמת וכבוד,איש אשר מחפש רק לעשות טוב לאחר, ואחד שדוגל בלשלם מיסים ולא היה מוכן לשמוע גם בצחוק על עסקה ככה וככה!!!!מאחל לו את כל הטוב שבעולם כי מגיע לו .ואני לעולם לא הגבתי בשום אתר או פוסט ,פשוט לא מגיע לו 
Fan  |  28.06.16
10.
אין לאף אחד מהמכרים של עדי ספק ביושר
אין לאף אחד מהמכרים של עדי ספק ביושר שלו בדרך חיים שלו בנתינה שלו,היושר אצלו היה חלק בלתי נפרד מימנו דאג לבצע את העבודה על הצד הטוב ובאופן הכי חוקי שאפשר המשטרה מנסה להפיל ברישתה דג שמן בגלל עבריין פורע חוק שצריך לשבת מאחורי סורג ובריח עד סוף חייו. אוהבים ומאמינים בך ובחפות שלך האמת תצא לאור ויוכח לכולם במדינה שיש מה ללמוד מימך,ויש הרבה.
Candy  |  28.06.16
לכל התגובות