אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כללים לחוות בודדים לא עברו בוועדת הכלכלה בגלל רשלנות הקואליציה צילום: אלכס קולומויסקי

כללים לחוות בודדים לא עברו בוועדת הכלכלה בגלל רשלנות הקואליציה

הוועדה התכנסה לאשר את התנאים להכרה במיזמים חקלאיים תיירותיים חדשים בנגב, אבל איש מהח"כים של הקואליציה לא נכח בדיון והיו"ר סגר את הדיון

28.06.2016, 11:40 | רוני זינגר

כללים שביקש המשרד לפיתוח הנגב והגליל להסדיר עבור חוות הבודדים בנגב, לא הצליחו לקבל הבוקר (ג') את אישור הכנסת לאחר שחברי הקואליציה לא הגיעו להצבעה.

ועדת הכלכלה של הכנסת התכנסה הבוקר כדי לאשר את כללי הרשות לפיתוח הנגב, שנועדו לקבוע הוראות, תנאים ואמות מידה להכרה במיזמים חקלאיים תיירותיים חדשים בנגב (חוות בודדים חדשות), ובין היתר גם להסדיר הקצאת קרקע למיזם חדש שכזה.

בתחילת הדיון התייצבה שורה ארוכה של חברי כנסת, חלק חברי הקואליציה שהגיעו לברך ולדבר בזכות הצורך לחזק את חוות הבודדים בנגב, שמעוררות מחלוקת בשל התנאים להם הם זוכים מהמדינה למול תושבים אחרים באותו אזור, מהפזורה הבדואית.

חוות בודדים בנגב (ארכיון), צילום: חיים הורנשטיין חוות בודדים בנגב (ארכיון) | צילום: חיים הורנשטיין חוות בודדים בנגב (ארכיון), צילום: חיים הורנשטיין

כך, בין היתר הגיעו, לצד יו״ר הוועדה איתן כבל, גם ח”כ יעקב פרי, ח"כ יצחק וקנין, ח"כ מאיר כהן, ח"כ יהודה גליק, ח"כ איתן ברושי וח"כ חיים ילין שהביעו תמיכה בכללים. בישיבה השתתפו גם ח"כ דב חנין וח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא שהתנגדו לכללים.

אלא שלאט לאט החלו חברי הכנסת לצאת מהחדר, וכאשר הגיע שלב ההצבעה גילה כבל כי נותרו בחדר 4 חברי כנסת מהאופוזיציה: ח"כ כבל וח"כ פרי שאמנם תמכו בכללים אולם ח"כ חנין וח"כ חאג' יחיא התנגדו להם. קולו של כבל יכול היה להכריע את הכף ואולם כבל החליט שלא לעשות את עבודתה של הקואליציה. לאחר שהסעיף הראשון עלה להצבעה ולא אושר, הודיע כבל כי הוא סוגר את הישיבה: "אם הקואליציה לא יודעת לכבד את דיוני הוועדה, אין לי כוונה לעשות את העבודה במקומה", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות