אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד לשוויון חברתי וסיסקו השיקו את המחוז הדיגיטלי הראשון בישראל צילום: יח"צ

המשרד לשוויון חברתי וסיסקו השיקו את המחוז הדיגיטלי הראשון בישראל

במסגרת הפרויקט החדש תוטמע טכנולוגיה דיגיטלית חדשנית שיעודה לשפר את השירותים הניתנים לתושבי האזור בתחומי החינוך, הבריאות והיזמות, וכן להרחיב את אפשרויות התעסוקה

28.06.2016, 12:40 | מאיר אורבך
המשרד לשוויון חברתי בשיתוף חברת סיסקו השיקו בדימונה את המחוז הדיגיטלי הראשון בישראל. מטרת הפרויקט היא הפיכת הנגב המזרחי לאזור מרכזי המעניק שירותים דיגיטליים בתחומי הבריאות, החינוך והיזמות, זאת בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ובאמצעות שיתוף פעולה דיגיטלי בין הרשויות והמוסדות השונים. 12 רשויות מקומיות, יהודיות וערביות, באזור הנגב ייקחו חלק בפרויקט: ערד, מ"א נווה מדבר, חורה, דימונה, מצפה רמון, מ"א רמת נגב, מ"א תמר, מ"א ערבה תיכונה, מ"א אל קסום, ירוחם וערערה.

קראו עוד בכלכליסט

אזור הנגב המזרחי מתמודד עם מגוון קשיים מבניים ביניהם: רשויות קטנות באופן יחסי באזור (כלל הרשויות בדרום מונות פחות מ-40 אלף תושבים); הפיזור הגיאוגרפי הגדול ביותר במדינה (שטח רשויות האשכול מהווה כ- 37% משטח מדינת ישראל); מחסור במשאבים ועוד.

השקת הפרויקט בדימונה, צילום: יח"צ השקת הפרויקט בדימונה | צילום: יח"צ השקת הפרויקט בדימונה, צילום: יח"צ

חברת הכנסת גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי: "שמנו למטרה לייצר צמיחה כלכלית תוך שיפור השירותים לאזרח בתחומים השונים, עידוד היזמות, מינוף החדשנות הקיימת בישראל וקידום מקצועות העתיד. ישראל יכולה וצריכה להיות חוד החנית של המהפכה הדיגיטלית בשירות לאזרח ובכלל, והיום בחניכת אשכול דיגיטלי חכם בנגב במזרחי נצמצם דרמטית את המרחק בין הפריפריה הדרומית למרכז בצורה שלא הייתה קיימת בעבר. אני גאה לעמוד בראש המשרד שעליו הוטלה המשימה החשובה הזו, ורואה בכך מהלך היסטורי: מהפכה דיגיטלית תוביל לצמצום פערים חברתיים-כלכליים ולשוויון חברתי אמיתי בישראל".

ג'ון צ'יימברס, יו"ר מועצת המנהלים של סיסקו אמר כי "ישראל תמיד היתה מהמובילות בחדשנות. בעשור הקרוב כל המדינות, הערים, העסקים, הבתים והמכוניות יהפכו דיגיטליים וגם התמ"ג יושפע מכך. אנחנו גאים להיות שותפים לאזרחים ולהנהגה בישראל בתהליך חשוב זה, ומאמינים שהדיגיטציה של ישראל תשמור על מיצובה לא רק בעבר אלא גם בעתיד כמובילת חדשנות עולמית ואף תייצר שיתופי פעולה אסטרטגיים חיוניים לישראל. ישנן תועלות רבות לדיגיטציה ו'נגב מזרחי חכם' יהיה המקום הראשון בישראל ליהנות מתועלות אלו".

אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל: "אני שמח וגאה להשיק את פרויקט מיוחד זה יחד עם השרה לשיווין חברתי, גילה גמליאל, ואשכול נגב מזרחי, עם היו"ר וראש עיריית דימונה, בני ביטון. אנו רואים בהפיכת הנגב המזרחי למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל, חלק מהגשמת חזונו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, שאמר כי בנגב ייבחן העם בישראל ומדינת ישראל. המבחן העליון של ישראל בדורנו הוא לא במאבקו עם כוחות עוינים מבחוץ, אלא בהשתלטותו בכוח המדע והחלוציות על שממת ארצו במרחבי הדרום והנגב. אנחנו בסיסקו מאמינים כי חדשנות היא כלי לקידום אוכלוסיות לצמצום פערים, נגישות לטכנולוגיה והכללת אוכלוסיות. ויותר מכך, שיתוף אוכלוסיות שונות ומגוונת באקוסיסטם הינו הכרחי עבור שמירת יתרונה התחרותי של ישראל בעולם כמדינה חדשנית".

בני ביטון, ראש עיריית דימונה ויו"ר אשכול נגב מזרחי: "אני שמח להשיק את הפרויקט הייחודי הזה יחד עם המשרד לשוויון חברתי וסיסקו. אני מאמין ששיתוף הפעולה האזורי שנרקם באשכול נגב מזרחי, מביא לשינוי תפיסתי ביחס לאזור זה, שהופך היום למחוז הדיגיטלי הראשון בישראל. הטכנולוגיה שהבאנו לאשכול, מאפשרת לנו לחבר את כל הערים והיישובים, ולהעניק לתושבים מערכת מוניציפלית טובה יותר, בחינוך, בבריאות ובתעסוקה, דרך השימוש בכלים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר בעולם נוכל להוביל את הנגב למרכז ובכך לצמצם את הפערים החברתיים-כלכלים ולהעניק הזדמנות שווה לכל תושב בנגב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות