אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דראגי: "במלחמת המטבעות - כולם מפסידים" צילום: איי אף פי

דראגי: "במלחמת המטבעות - כולם מפסידים"

נשיא הבנק האירופי אמר בכנס בפורטוגל כי על הבנקים המרכזיים החשובים בעולם לתאם את המדיניות המוניטרית שלהם: "פערי המדיניות גורמים לתנודתיות החזקה ולגידול ברמות הסיכון"

28.06.2016, 12:50 | מיקי גרינפלד

נשיא הבנק האירופי (ECB) מריו דראגי אומר היום (ג') כי הבנקים המרכזיים של הכלכלות המובילות צריכים לשתף פעולה טוב יותר, תוך תיאום המדיניות שלהם, עלמנת להתמודד נכון יותר עם רמות האינפלציה הנמוכות. 

קראו עוד בכלכליסט

 דראגי אמר כי "התוצאה של מלחמת המטבעות היא הפסד כולל לכלכלה הגלובלית" - ""lose-lose situation" על פי דראגי.

בכנס של הבנק האירופי בפורטוגל אמר דראגי כי הפערים בין המדיניות המוניטרית של הבנקים החשובים תורמת לאי ודאות בשווקים. |"בכך היא מובילה לתנודתיות חזקה יותר בשוק שערי החליפין תוך הגדלת רמות הסיכון".

"בעולם גלואלי, יש משמעות למדיניות גלובלית ומשולבת - והמשמעות תמשיך לגדול ככל שתגדל האינטגרציה של הכלכלות שלנו.  אנחנו צריכים לחשוב לא רק אם המדיניות המוניטרית שאנחנו מובילים נכונה למרחב השליטה שלנו, אלא גם אם היא מותאמת למה שמתרחב במרחבי שליטה מקבילים", אמר נשיא הבנק האירופי.

הריבית בגוש היורו עומדת כיום ברמה אפסית, בשעה שהריבית על הפיקדונות עומדת על מינוס 0.4%. הבנק האירופי מנהיג מתחילת 2015 תוכנית הקלה כמותית ובמסגרת זו מבצע רכישות בסכום כולל של 80 מיליארד יורו.

תוכנית הרכישות שעמדה בהתחלה על 60 מיליארד יורו הורחבה במרץ האחרון בעוד 20 מיליארד יורו, והיא צפויה להימשך עד מרץ 2017 - אם כי במידת הצורך, על פי דראגי, הרכישות יימשכו גם לאחר מכן.

נשיא הבנק האירופי מריו דראגי ויו"ר הפד ג נשיא הבנק האירופי מריו דראגי ויו"ר הפד ג'נט ילן | צילום: בלומברג נשיא הבנק האירופי מריו דראגי ויו"ר הפד ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות