אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה העברות תקציביות של 2.3 מיליארד שקל צילום: עומר מסינגר

ועדת הכספים אישרה העברות תקציביות של 2.3 מיליארד שקל

העברות תקציביות מיועדות למשרדי הבריאות, הגנת הסביבה, ומנהלת תנופה. כמו כן אושרה העברת עודף תקציבי של 1.5 מיליארד שקל למשרדי ביטחון פנים, הבריאות ומתאם הפעולות בשטחים; גפני: "לא העלתי בקשות שלאינן לפי הנוהל"

28.06.2016, 14:26 | רוני זינגר

ועדת הכספים אישרה בצהריים (ג') העברות תקציביות בסך של 2.3 מיליארד שקל למשרדי הבריאות, הגנת הסביבה, ומנהלת תנופה וכן אושרה העברת עודף תקציבי בגובה של 1.5 מיליארד שקל למשרד ביטחון פנים, משרד הבריאות, ומתאם הפעולות בשטחים.

קראו עוד בכלכליסט

ההעברה האחרונה התקשה לגייס רוב לאור התנגדות ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ (הבית היהודי) שטען כי כל עוד לא ייפתר משבר המים בהתנחלויות לא יצביע בעד העברה זו. ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) גוייס והיווה רוב להעברה.

יו"ר הוועדה, משה גפני, אמר כי העלה להצבעה "רק מה שעמד בנוהל. יש עדיין 35 פניות להעברת עודפים שלא העליתי כי הן לא עומדות בו. לפיכך כ-13 מיליארד שקל בקשות להעברת עודפי תקציב עדיין ממתינים לדיון בוועדה.

בפתיחת הדיון בוועדה אמר גפני כי "לא אעלה לדיון העברה תקציבית שהגיעה שלא לפי הנוהל. אנהג לפי הנוהל שקבעה הוועדה".  גפני והממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, סיכמו על הגמשת הנוהל לאישור העברות תקציביות בוועדה. אך בצהריים הבהיר גפני בדיון כי ידבוק בנוהל המקורי וכי כל משרד ממשלתי שיגיש בקשה מפורטת כראוי, בקשתו תידון וכל היתר יידחו.

ח"כ אורלי לוי אבקסיס הפתיעה כשאמרה "אני שומעת שיש נבחרי ציבור שמאיימים עליהם באוצר שהתקציבים של המשרדים שלהם ייפגעו אם ח"כים מהמפלגה שלהם שיתפו פעולה עם הוועדה. הגיע הזמן שיבינו באוצר שאם רוצים למחות שיצאו לכיכר העיר".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס. הפתיעה, צילום: עומר מסינגר ח"כ אורלי לוי אבקסיס. הפתיעה | צילום: עומר מסינגר ח"כ אורלי לוי אבקסיס. הפתיעה, צילום: עומר מסינגר

ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) דרש מגפני לחשוף כמה כסף הועבר לחרדים לאחרונה, אך גפני טען כי מדובר בתשלום עבור הסכמים קואלציוניים וסירב לנקוב במספר. לדברי גפני הפרסומים בעיתונים כאילו קיבל כסף למגזר אותו הוא מייצג ולכן ויתר לאוצר בעניין ההעברות התקציביות, אינם נכונים וכי כאמור לא יעביר העברות תקציביות בלי שיעמדו בנוהל.

ה"נוהל" נקבע בוועדה בדצמבר האחרון ולפיו האוצר מחויב להעביר פירוט רב יותר בנוגע לבקשות העברות התקציביות, ההיסטוריה שלהן ומדוע לא הופיעו בספר התקציב במקור.

בדיון הודיע ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) כי לא יצביע עם הקואליציה כיוון שההעברות אינן עומדות בנוהל. למעשה הכעס שלו נובע מכך שמשרד הקליטה העביר בקשה דלה בפרטים ועל כן אינה עומדת בדרישות הוועדה ולא תזכה באישור התקציב היום.

ח״כ סתיו שפיר מסרה בתגובה: "במקום לנצל את ההזדמנות הגדולה שלפנינו ולאלץ את האוצר לתכנן תקציב אמיתי ורציני בפעם הראשונה זה עשרות שנים, כפי שצריך במדינה נורמלית , הוועדה עלולה לתת יד לדילים פוליטיים ולהתנהלות מושחתת, לא יעילה, לא שקופה ולא חוקית. האוצר הפר את הנוהל שהתחייב עליו בפני בג"ץ - ביזה את בית המשפט והכנסת, ועושה מסחרה בכספי הציבור של אזרחי ישראל לטובת קומץ פוליטיקאים ועסקנים. בושה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות