אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההליך הפלילי בעניינו של עו"ד יורם יוסיפוף הועבר לגישור

ההליך הפלילי בעניינו של עו"ד יורם יוסיפוף הועבר לגישור

יוסיפוף הואשם לפני כשלושה חודשים בביצוע עבירות מס בהיקף של 25 מיליון שקל עם החברות שבשליטתו רוי נדל"ן גרופ, MASY וספידי לינק. כתב האישום נגדו הוגש במקביל לכתב אישום שהוגש נגד איש העסקים פרדי רובינסון הנאשם גם הוא בעבירות מס

28.06.2016, 14:07 | זוהר שחר לוי

ההליך הפלילי בעניינו של עו"ד יורם יוסיפוף העומד לדין בעבירות מס בהיקף של 25 מיליון שקל צפוי לעבור לגישור פלילי, כך הוסכם היום (ג') בדיון שהתקיים בבית משפט השלום בתל אביב.

עו"ד יוסיפוף הואשם לפני כשלושה חודשים בביצוע עבירות מס בהיקף של 25 מיליון שקל עם החברות שבשליטתו רוי נדל"ן גרופ, MASY וספידי לינק. כתב האישום נגדו הוגש במקביל לכתב אישום שהוגש נגד איש העסקים פרדי רובינסון הנאשם גם הוא בעבירות מס. בתחילה נחשד רובינסון במסגרת הפרשה העיקרית – אולם בסופו של דבר כתב האישום נגדו אינו מתייחס לפרשה העיקרית ונוגע לעבירות מס של מיליון שקל בלבד.

פרדי רובינסון , צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון | צילום: אוראל כהן פרדי רובינסון , צילום: אוראל כהן

במסגרת הפרשה נשקלה גם העמדתו לדין של איש העסקים רוני מאנה, אולם לבסוף הוחלט על סגירת התיק בעניינו.

הבוקר (ג') התקיים דיון ראשון בעניינו של יוסיפוף בפני שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי. במסגרת הדיון ביקש סנגורו של יוסיפוף, עו"ד אבי גרוס לפנות לגישור פלילי. נציגת פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), יפעת גדנקן ציינה כי הנטייה היא להסכים להליך הגישור. בית המשפט נענה לבקשה.

לפי כתב האישום שהוגש בעניינו של יוסיפוף, בשנת 2004, הוא רכש את החברה הממשלתית "לור"ם החברה לפיתוח לוד רמלה", המכונה לנדקו. במהלך השנים 2007-2006 נרשמו הכנסות החברה מעסקאות תיווך, כ"הכנסות אחרות", והופנו לחשבון מיוחד שנפתח בלנדקו על ידי יוסיפוף. זמן קצר לאחר שנפתח, שועבד החשבון לבנק מזרחי כערבות להחזר חובותיו האישיים לבנק. במהלך שנת 2007, נטען עוד, בוצעה עסקת תיווך בין קבוצת חברות "אביב" לבין ארקדי גאדמק למכירה של אחזקות "אוסיף" כשסכום העסקה, 10 מיליון שקל, הועבר לחשבון המיוחד.

בא כוחו של יוספוף, עו"ד אבי גרוס, צילום: יח"צ בא כוחו של יוספוף, עו"ד אבי גרוס | צילום: יח"צ בא כוחו של יוספוף, עו"ד אבי גרוס, צילום: יח"צ

בנוסף נטען כי בשנת 2009 חילט הבנק את החשבון שעמד באותו הזמן על כ-12.5 מיליון שקל ובעקבות זאת נותרו יוסיפוף והחברה MASY שבשליטתו, חבים ללנדקו מיליוני שקלים. בסוף אותה שנה, כך נטען, התקשר יוסיפוף בהסכם עם רובינסון, בעלי חברת מילומור, למכירת מניות לנדקו. בהסכם נרשם כי MASY תעביר את מלוא אחזקותיה בחברת לנדקו למילומור "ללא תמורה". עוד נקבע בהסכם כי מילומר תוותר ל-MASY על החזר התחייבויותיה עד לסכום של 20 מיליון שקל.

בהמשך, כך מפורט בכתב האישום, בשנת 2011, נמחקו בספרי לנדקו חובותיו של יוסיפוף והחברה שבבעלותו. חובות שהוערכו באותו הזמן בלמעלה מ-19 מיליון שקל. אולם יוסיפוף, נטען, לא דיווח לרשויות המס על כך וחברת MASY לא הגישה כלל לפקיד השומה דו"חות החל משנה זו ובכך גם היא השמיטה הכנסות. בדרך זו, נטען, הועלמו הכנסות בגובה של כ-20 מיליון שקל.

אישום נוסף בנוגע ליוסיפוף מתייחס לחברת רוי נדל"ן גרופ שבבעלותו. כך נטען שהחברה נמנעה מהגשת דו"חות לפקיד השומה החל משנת 2008, כך גם חברת ספידי לינק שבבעלותו שלא הגישה דו"חות החל משנת 2010. בשנת 2010, נטען עוד, ביצעה חברת ספידי לינק עסקת תיווך בין חברת חבס לחברת בסר למכירה של מגרשים בפארק צמרת בתל אביב, תיווך שהניב לה הכנסות בגובה של למעלה מ-5 מיליון שקל. אלה, נטען, לא דווחו.

עו"ד גרוס, בא כוחו של יוסיפוף, מסר: "במטרה למנוע עינוי דין ובזבוז זמן, ומתוך אמונה שמדובר בעבירות טכניות פעוטות, פנינו לגישור בו אנו מאמינים נגיע להבנה והסכמה עם התביעה".

באי כוחו של פרדי רובינסון: יובהר כי הפרקליטות סגרה בעניינו של רובינסון את תיק החקירה המרכזי של חברת לנדקו ועו"ד יוסיפוף, וכי הוגש כתב אישום בעניין שולי שאין לו שום קשר לפרשה המרכזית שנחקרה ונסגרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות