אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הבריאות ליצמן: "אנחנו שוקלים להפסיק לסבסד לחם לבן" צילום: עומר מסינגר

שר הבריאות ליצמן: "אנחנו שוקלים להפסיק לסבסד לחם לבן"

ליצמן אמר את הדברים בכנס השקיפות של משרדו בתל אביב. לדבריו, "צריך לוודא שהסופרמרקטים לא ייקחו מחירים גבוהים על לחם מלא; ואם אראה שייקחו - אשקול להכניס לפיקוח"

29.06.2016, 09:52 | ספי קרופסקי

"שוקלים גם להפסיק לסבסד לחם לבן אלא רק לחם שחור. אנחנו צריכים לגרום לכך שהקמח המלא יהיה זול והלבן יקר, שמי שרוצה ישלם עליו", כך אומר היום (ד') שר הבריאות, יעקב ליצמן בכנס השקיפות ש משרדו המתקיים בתל אביב. לדברי ליצמן משרד הבריאות פנה לפני כשבוע לוועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר והכלכלה בבקשה להכניס לחם מחיטה מלאה לצו הפיקוח על המחירים.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מטפלים בנושא של הקמח המלא ומקווה לצאת בימים הקרובים עם סבסוד בעבור חולי צליאק. לא סביר שאנשים ישלמו כל כך הרבה כסף. השבוע היתה לנו פגישה עם משרד האוצר. יש היענות לזה ואנחנו בודקים אפשרויות בנוגע לסבסוד. צריך לוודא שהסופרמרקטים לא ייקחו מחירים גבוהים על לחם מלא ואם אראה שייקחו - אשקול להכניס לפיקוח".

לחם מחיטה מלאה, צילום: יריב כץ לחם מחיטה מלאה | צילום: יריב כץ לחם מחיטה מלאה, צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

55.
הסיפור פשוט - צור תחרות. אין תחרות בתחנות
הסיפור פשוט - צור תחרות. אין תחרות בתחנות הקמח, אין תחרות בין המאפיות, אין תחרות ושום דבר. צור תחרות והעסק יתגלגל מעצמו. גם אחרי פרשת קרטל הלחם עדיין קשה למצוא לחם בסיסי בסופרים ובחנויות - למה? כי המאפיות לא מרוויחות עליו.  שתתחיל תחרות בסופו של דבר תהיה מאפיה שתרצה להשתלט על זה.
Wrench  |  29.06.16
54.
אפשר לחשוב - הוא רוצה להוזיל לי לחם...זה
אפשר לחשוב - הוא רוצה להוזיל לי לחם...זה באמת יעזור לי לקנות דירה (החסכון העלוב של 10 שח לחודש). צריך לחתוך במחירי המזון ב70 אחוז לפחות - ככה אנשים יתחילו לאכול בריא ויפסיקו לחסוך על אוכל איכותי. בגלל דוסים כמוהו  והכשרות שלו מחיר הבשר בארץ (שהוא גם בשר תת רמה ) בשמיים. רק אל תספרו לי סיפורי סבתא שזה בגלל שלא מגדלים בארץ. גם בדובאי לא מגדלים כלום חוץ מסופות חול אבל בשר בקר עולה שם 24-27 שח לקילו! למה בישראל קילו בשר טרי עולה 69 שח מינימום????
Weights  |  29.06.16
לכל התגובות