אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האגדה ממשיכה למכור: מכירות אייר ג'ורדן קפצו ב-18% צילום: mct

האגדה ממשיכה למכור: מכירות אייר ג'ורדן קפצו ב-18%

למרות הצלחת המותג של מייקל ג'ורדן, נייקי רושמת קיפאון במכירות בארה"ב. החברה הציגה אמש דוחות מעורבים, עם תחזית חלשה להזמנות בצפון אמריקה

29.06.2016, 13:26 | מיקי גרינפלד

אל מול התחרות הגוברת מצד אדידס ואנדר ארמור, נייקיפרסמה הלילה את דוחותיה לרבעון הפיסקאלי הרביעי (שהסתיים ב-31 במאי) - עם תוצאות לא מלהיבות במיוחד.  

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית אופנת הספורט חתמה את הרבעון עם רווח של 846 מיליון דולר, או 49 סנט למניה - מעט מעל צפי האנליסטים שעמד על 48 סנט למניה - וירידה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, שבו עמד הרווח על 865 מיליון דולר.

ההכנסות עמדו על 8.24 מיליארד דולר, עלייה של 6% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד - אך פחות מהצפי שעמד על 8.28 מיליארד דולר.

שורת ההכנסות בצפון אמריקה לבדה רשמה עלייה של 0.1% בלבד, והסתכמה ב-3.74 מיליארד דולר.

האנליסטים ציינו בחודשים האחרונים, ובפרט לאחר הדוח שפורסם אתמול, כי יש מקום לדאגה לנוכח התוצאות של ענקית הספורט בארה"ב בכלל ובשוק הכדורסל האמריקאי בפרט.

מעבר לשורת ההכנסות החלשה יחסית בצפון אמריקה כפי שנאמר, נייקי דיווחה הלילה כי ההזמנות העתידיות לחצי השנה הקרובה (יוני-נובמבר), עלו נכון לסוף הרבעון בארה"ב ב-6% בלבד, מול עלייה של 13% בתום הרבעון המקביל ושל 10% בתום הרבעון הקודם.

שיעור העלייה ההזמנות לחצי השנה הקרובה בשוק הגלובלי עומד על 8% (מול 2% ברבעון המקביל ו-12% ברבעון הקודם).

נתוני ההכנסות וההזמנות החלשים יחסים בארה"ב הם על אף המשך ההצלחה האדירה של מותג אייר ג'ורדן. בפעם הראשונה פרסמה החברה בנפרד את נתוני המכירות השנתיות של המותג בנפרד - עלייה של 18% במכירות ל-2.8 מיליארד דולר. זאת מול ירידה של 1% במכירות מותג הכדורסל הנפרד של נייק ל-1.4 מיליארד דולר.

נייקי מתמודדת בחודשים האחרונים עם תחרות מתחזקת מול אדידס, שמשווקת באגרסיביות מותג של נעלי ספורט בסגנון רטרו, וכמובן שמול אנדר ארמור, הדוחפת בעוצמה לשוק את המותג של כוכב הכדורסל סטפן קארי, שחתום איתה על חוזה חסות ענק.

נייקי עצמה הגדילה מהותית את פעילות השיווק והחסויות בשוק הכדורגל והכדורסל - ההוצאה בסעיף זה ברבעון המדווח צמחה ב-6.6%

נעלי נייקי אייר ג נעלי נייקי אייר ג'ורדן נעלי נייקי אייר ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
נתון מעניין נוסף: יש שוק מחתרתי באמריקה בכל
נתון מעניין נוסף: יש שוק מחתרתי באמריקה בכל מה שקשור לסניקרס וג'ורדן בפרט לדוג': אם בחנות נעל של גו'רדן שהושקה לפני שבועיים נמכרה ב-190$ בשוק המחתרתי היא נמכרת ב-350$ לא מאמינים? כנסו ל-EBAY/AMAZON אגב, פעם ניסו למדוד את המחזור של השוק המחתרתי, המסקנה הייתה ברורה - פי 2 מנייקי
ELICOHEN  |  29.06.16
לכל התגובות