אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אנחנו על הטיטאניק. עוד כמה ימים היא תשקע. בינתיים תיהנו" צילום: בלומברג

"אנחנו על הטיטאניק. עוד כמה ימים היא תשקע. בינתיים תיהנו"

מארק פאבר, ד"ר דום, מספק עוד תחזית אפוקליפטית לכלכלה העולמית; עם זאת לדבריו, המצב הנוכחי יוצר גם הזדמנויות

29.06.2016, 15:59 | שירות כלכליסט

כלכלת העולם נחלשה ועלולה להיחלש עוד יותר בעתיד הקרב, אולם עדיין ישנם די והותר הזדמנויות בשוק למשקיעים. כך אומר המשקיע הדובי מארק פאבר, עורך דו"ח Gloom, Boom & Doom.

קראו עוד בכלכליסט

"כולנו נמצאים על סיפונה של הטיטניק. אולם יש לה עוד כמה ימים אולי לשוט בטרם תשקע, אז כדאי שלפחות נהנה מהדרך", אמר פאבר בראיון ל-CNBC.

כלכלת העולם נמצאת במגמת ירידה, ציין פאבר, ויש להניח כי המצב יחריף בשל הברקזיט. אולם הוא הוסיף כי לא מדובר בהכרח בחדשות רעות לשוק ההון. "הברקזיט מקנה לפד את התירוץ המושלם לא להעלות את שיעורי הריבית ויש להניח כי הבנק ישיק את הסיבוב הרביעי של ההקלה הכמותית. כך ששאר הבנקים המרכזיים יצטרפו אליו וישיקו צעדי הקלה נוספים, ידפיסו עוד כסף וכך כלכלת העולם תחריף והמניות למעשה יכולות לעלות".

כמו כן, ציין כי הוא מאמין שההזדמנויות העשויות להיפתח יהיו זמינות למשקיע האישי יותר מאשר לקרנות גדולות. "אם יש לך קרן של טריליון או 500 מיליארד דולר, קשה לנוע בין רוסיה, ברזיל לשווקים אחרים. אולם אני חושב שיש פה הזדמנות למשקיע האישי".

פאבר אמר שהוא מחזיק בזהב ממשי בכספות ובגינת ביתו וכן במניות של חברות לכריית המתכת היקרה. הוא ממליץ לכל משקיע להחזיק בזהב, אם לא בצורה פיזית אז באמצעות תעודות סל מבוססות זהב כגון תעודה Market Vectors Gold Miners, או GDX.  על אף חיבתו לזהב, הדגיש פאבר שאין משמעות הדבר שהוא מזלזל ביתר השוק.

פאבר צופה שמניות הזהב ימשיכו לשמור על מחיר נמוך חרף עליות שרשם לאחרונה. ביום שישי טיפס הזהב לשיא של שנתיים ועמד על 1,358.20 דולר לאונקיה. זאת לאחר שפורסמו תוצאות משאל העם בבריטניה והמשקיעים המבוהלים נהרו למצוא חופי מקלט לכספם. עד לשעה 9.08 הבוקר שעון סינגפור/הונג קונג, הגיעו מחירי הספוט על הזהב ל-1,318 דולר לאונקיה.

זהב (אילוסטרציה). פאבר מחביא אותו בגינת ביתו, ורואה בו הזדמנות לכל משקיע, צילום: בלומברג זהב (אילוסטרציה). פאבר מחביא אותו בגינת ביתו, ורואה בו הזדמנות לכל משקיע | צילום: בלומברג זהב (אילוסטרציה). פאבר מחביא אותו בגינת ביתו, ורואה בו הזדמנות לכל משקיע, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות