אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה כולל העדכון המשמעותי הראשון של ווינדוס 10?

מה כולל העדכון המשמעותי הראשון של ווינדוס 10?

רדסטון 1 כולל מאות תיקוני באגים ושיפורי יציבות וכן שישה עדכונים משמעותיים, בין השאר בדפדפן, באבטחת מידע ובהטמעת הענן. מי שטרם שדרג את ווינדוס 7 או 8, יאלץ לרכוש את המערכת בכסף מלא

29.06.2016, 18:37 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט צפויה להתחיל להפיץ את העדכון הגדול הראשון של ווינדוס 10 החל ב-17 ביולי. כך עולה מדיווח של ZDnet היום (ד'). העדכון צפוי לכלול מאות תיקוני באגים, עדכוני אבטחה ושיפורים לשלל תכונות של מערכת ההפעלה שהושקה לפני כשנה. העדכון, המכונה רדסטון 1 (העדכון הבא יכונה מן הסתם רדסטון 2 ויופץ באמצע 2017 - ר"ק), יכלול שישה שינויים משמעותיים לשירותים ואפליקציות מובנות.

קראו עוד בכלכליסט

לקוחות שירכשו מחשבים או טאבלטים עם ווינדוס 10 יזכו לקבל כבר גרסה משודרגת של ווינדוס 10. לעומת זאת, אם לא שדרגתם את ווינדוס 7 או 8 עד תאריך היעד, תיאלצו לרכוש את המערכת בכסף מלא או לרכוש התקן עם ווינדוס 10 מותקנת מראש.

 , צילום: מיקרוסופט, יח"צ צילום: מיקרוסופט, יח"צ  , צילום: מיקרוסופט, יח"צ

דפדפן אדג' יהיה הראשון לקבל עדכון משמעותי עם הטמעת יכולת להתקין תוספים כמו אצל המתחרים, כרום של גוגל, פיירפוקס של מוזילה וספארי של אפל. קורטנה, שירות הסיוע הקולי, יזכה גם הוא לשדרוג בדמות יכולת זיהוי קונטקסט כגון מיקומים, פעולות ותזכורות; יכולות אלה ישתלבו בשדרוג של ווינדוס Ink, כך שתוכלו לשרבט תזכורת וקורטנה תדאג לעדכן אותה ביומן ללא צורך בפעולה מיוחדת למשל.  

עוד עדכונים יכללו שיפור של התמיכה במשחקים בפלטפורמות השונות. תוכלו, למשל, להתחיל משחק במחשב הנייח או הנייד, להמשיך אותו בטאבלט או בסמארטפון ולסיים אותו על ה-Xbox. גם שירות האבטחה המובנה של ווינדוס, דיפנדר, יזכה לשדרוג מסיבי, עם שלל תכונות חדשות שמופנות בעיקר לארגונים. השירות יכלול תכונות של הגנה מהאקרים ואיומים, וניתן יהיה, בין השאר, לפתוח קבצים חשודים בסביבה מוגנת על גבי מכונה וירטואלית בענן של מיקרוסופט. 

עוד בתחום אבטחת המידע, מיקרוסופט הציגה את שירות Windows Information Protection שכולל הצפנה מובנית של קבצים ואפליקציות. החברה יצאה מגדרה על מנת לאבטח את השימוש בווינדוס 10 עבור שימוש ארגוני. שירותי מחשוב ענן גם הם מובנים בתוך המערכת והם יציעו תכונות נוספות בעדכונים הבאים, כגון היכולת להפעיל מכונה וירטואלית עם עותק של מערכת ההפעלה על שירות Azure למשל.

 , צילום: מיקרוסופט, יח"צ צילום: מיקרוסופט, יח"צ  , צילום: מיקרוסופט, יח"צ

ההטמעה של הענן בתוך ווינדוס 10 מבטאת את הרצון של מיקרוסופט להפוך את חוויית השימוש לאחידה ככל האפשר על גבי התקנים שונים. נושא אבטחת המידע עבר בדיקה מעמיקה בקרב כ-300 ארגונים, על גבי קרוב ל-70 אלף נקודות קצה. טרי מאיירסון, מנהל חטיבת ווינדוס מקווה שהעדכון יותקן אצל כל המשתמשים הזכאים לו עד ל-2 באוגוסט. אלה כוללים את כל מי ששידרג את מערכת ההפעלה שלו במסגרת קמפיין ההורדות החינמי של מיקרוסופט שיימשך עד 29 ביולי.

העדכון השני של רדסטון אמור להיות מושק לקראת סוף השנה הנוכחית, אך יכול מאוד להיות שהוא ידחה לאמצע 2017 על מנת לסנכרן אותו עם השקה של מוצרי חומרה חדשים.

רמז לכך ניתן למצוא בדבריו של מאיירסון שמסר ל-ZDnet ש"בחודשים הקרובים אנחנו נתמקד בהתקנים חדשים של שותפינו". לא ברור על אילו התקנים הוא מדבר, אך מכיוון שעדכון של מוצרי סרפס לא צפוי לפני 2017, יכול להיות שמדובר בסדרה חדשה של סמארטפונים וטאבלטים שאמורים להריץ את גרסת המובייל של ווינדוס 10. אחד החידושים העיקריים לו מצפים הוא תמיכה אוניברסלית באפליקציות ווינדוס על כל ההתקנים, מחשבים, סמארטפונים וטאבלטים - תכונה שעשויה להחזיר את מיקרוסופט לעולם המובייל.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה