אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לייטסטון הוציאה נכס מפסיד מהפורטפוליו שלה בתל אביב צילום: Shutterstock

לייטסטון הוציאה נכס מפסיד מהפורטפוליו שלה בתל אביב

המשקיעים הישראלים התלוננו בפני בעל השליטה דיוויד ליכטנשטיין על הנכס המפסיד שבפלורידה - שרשם ברבעון הראשון הפסד תפעולי של 1.4 מיליון דולר

29.06.2016, 19:00 | אורן פרוינד

יזמי הנדל"ן מניו יורק שגייסו כבר קרוב ל-11 מיליארד שקל בבורסת תל אביב יעשו הכל בכדי להחזיר את אמון המשקיעים הישראלים.  

קראו עוד בכלכליסט

בין המשקיעים הישראלים לבין היזמים מניו יורק נוצר משבר אמון לאחר הקריסה של אורבנקורפ הקנדית, צרות המימון של אקסטל, והעסקה המפתיעה שרקם היזם ההודי מייקל שהה הבעלים של חברת דלשה.

דיויד ליכטנשטיין, הבעלים של חברת לייטסטון האמריקאית שגייסה בישראל 600 מיליון שקל בשתי הנפקות חוב שונות בשנים 2014-2015, החליט לעשות מעשה. 

במהלך סיור המשקיעים שנערך בניו יורק בשבוע שעבר התלוננו בפניו המשקיעים הישראלים לגבי הנכס Artegon Marketplace, מרכז מסחרי באורלנדו פלורידה שאמור היה להיות שוק אוכל מצליח, אולם לא הצליח למשוך אליו שוכרים שונים.

לייטסטון הודיעה היום (ד') כי תוציא את הנכס הזה מהפורטפוליו של חברת האג"ח הישראלית, לאחר שרשם ברבעון הראשון של 2016 הפסד תפעולי של 1.4 מיליון דולר.

לייטסטון פועלת מזה מספר חודשים להוציא את הנכס מהפורטפוליו של החברה ללא קשר לסיור האנליסטים הישראלים, אולם התזמון הנוכחי לאחר סיור האנליסטים גרם למשקיעים הישראליים שביעות רצון מההתנהלות של ליכטנשטיין. תשואות האג"ח של החברה ירדה לרמה של 5% - עלייה יומית של 1.47%.

לייטסטון חילקה את הנכס הזה כדיבידנד בעין (דיבידנד שמשולם כרכוש ולא באמצעות מזומן) לבעלים שלה ובכך הוציאה אותו מהפורטפוליו. "החברה חוותה אתגרים מהותיים בהשכרת הנכס ותפעולו ונדרשות השקעות בשיפורים במושכר וכן הוצאות שיווק משמעותיות, אשר צפויות להיות מוצאות בשנתיים הקרובות עד להתייצבותו הצפויה של הנכס" כתבה בהודעתה למשקיעים.

שיעור התפוסה הכולל של הנכס עמד היום על 53.6% . בלבד ובמהלך שנת 2015 הוא רשם הפסד תפעולי של כ 4.5- מיליון דולר והחברה מעריכה שהנכס רשם הפסד תפעולי בסך של כ 1.3- מיליון דולר ברבעון השני של 2016. . "נכון למועד זה הנכס מייצר הפסדים תפעוליים משמעותיים ותזרים מזומנים שלילי לחברה, והנהלת החברה אינה צופה כי הנכס יהיה רווחי בטווח הקרוב" כתבה הנהלת לייטסטון למשקיעים בתל אביב. עוד נכתב כי " גריעת הנכס צפויה להטיב באופן מיידי את תוצאות הפעילות של החברה, זאת בשים לב לתוצאות העסקיות של הנכס בשנה החולפת והערכות הנהלת החברה לפיהם הנכס טעון השקעה מהותית בשיפורים במושכר והוצאות שיווק ולא עתיד להפוך רווחי בעתיד הנראה לעין, כפי שהוצגו לחברי ועדת הביקורת ודירקטוריון החברה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות