אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף בדרך? מו"מ למימוש נכסי אורבנקורפ ב־70 מיליון דולר קנדי צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הכסף בדרך? מו"מ למימוש נכסי אורבנקורפ ב־70 מיליון דולר קנדי

עו"ד גיא גיסין, הממונה על אורבנקורפ מטעם בית המשפט, מנהל משא ומתן מתקדם למכירת ארבעת נכסיה המרכזים של החברה בטורונטו. הראשונים לקבל את כספם הם רוכשי הדירות הקנדיים ורק אחריהם יגיעו מחזיקי האג"ח בישראל

30.06.2016, 08:26 | אורן פרוינד

חדשות טובות למשקיעי חברת הנדל"ן אורבנקורפ: בקרוב עשויים נושי החברה להתחיל לפגוש חלק מהכסף. זאת חודשיים לאחר שאורבנקורפ קרסה והשאירה את המשקיעים הישראלים עם חוב מוטל בספק של 180 מיליון שקל.

ל"כלכליסט" נודע כי עו"ד גיא גיסין, הממונה מטעם בית המשפט בישראל, מנהל יחד עם חברת הנאמנות הקנדית KSV מו"מ מתקדם למכירת ארבעת הנכסים המרכזיים של אורבנקורפ בטורונטו לפי שווי של 70 מיליון דולר קנדי. 

קראו עוד בכלכליסט

היום צפוי גיסין להגיש את תוכנית המכירה שלו לבית המשפט המחוזי באונטריו שבקנדה, כדי שיאשר את המכירה. אם הבקשה תאושר, הליך המכירה ייצא לפועל כבר בימים הקרובים. זאת בכפוף לאישור של בית משפט ישראלי. כל הפרטים על העסקה צפויים לבוא בפני מחזיקי האג"ח הישראליים באסיפה שתכונס ב־10 ביולי ומובאים כאן על ידי "כלכליסט".

גיסין שכר את הברוקר Colliers International לביצוע העסקה. גיסין מנהל משא ומתן בנוגע לנכסים - ארבע עתודות קרקע בטורונטו, שרשומות בספרי החברה בשווי 55 מיליון דולר נכון ליוני 2015. על פי ההערכות, שוויין כעת עומד על 70 מיליון דולר קנדי. הפרויקטים הם Patricia, Mallow, Lawrence ו־Caledonia שנכללים ברשימת הפרויקטים המגבים של החברה, כלומר פרויקטים שהעודפים ממכירתם מיועדים לחשבון נאמנות לטובת מחזיקי האג"ח הישראליים.

הבעלים של החברה אלן ססקין רכש את הקרקעות בשנים 2014-2013 והיום בנויים עליהן בתי ספר נטושים עם תוכניות מאושרות להקמה של 207 יח"ד. החברה כבר מכרה 91 דירות מהפרויקטים הללו וקיבלה מקדמות מהרוכשים הקנדים. אלה צפויים לקבל את כספם בחזרה וקודמים למחזיקי האג"ח הישראליים בסדר הנשייה.

ארבעת הנכסים המוצעים למכירה הם חלק מפורטפוליו של חמישה נכסים יזמיים של אורבנקורפ שיועדו להימכר לתאגיד הקנדי הענק Mattamy.

יזמת הדירות למגורים ניהלה כמה חודשים מגעים לרכישת 50% מחמשת הפרויקטים היזמיים בתמורה ל־46.8 מיליון דולר קנדי. אלא של"כלכליסט" נודע כי העסקה הזו כבר לא על הפרק. גיסין והנאמן הקנדי החליטו לדחות אותה לאור מבנה תשלומים שכלל הזרמה ראשונית של 20 מיליון דולר קנדי ופריסה של יתרת הסכום על פני תקופה ארוכה של שלוש שנים. הפניות הרבות שקיבלו גיסין והנאמן הקנדי דחפו אותם לבצע עסקה עם גורמים אחרים כך שהסכום יוזרם במלואו מיידית לנושים.

השניים בחרו לממש את הנכסים הללו לאור ההצעות הרבות שקיבלו עבורם. ממידע שהגיע ל"כלכליסט" עולה כי הנאמן הקנדי קיבל 30 הצעות רכישה שונות לאותן קרקעות, וכעת מרכז את ההצעות ומנהל מו"מ עם כמה גורמים רציניים. עוד נודע כי על פי מבנה העסקה, הברוקר הקנדי יקבל עמלה גבוהה יותר במידה שימכור את הקרקעות בשווי גבוה מ־66 מיליון דולר קנדי. גורמים בשוק הנדל"ן בקנדה אמרו ל"כלכליסט" כי מדובר נוכח מיקומיהן המרכזיים בטורונטו, לא תהיה בעיה לבצע את העסקה בטווח המחירים המדובר.

רשימת הנושים של אורבנקורפ כוללת רוכשי דירות, ספקים ותאגידים מממנים ולא ניתן לדעת כמה כסף יראו מחזיקי האג"ח הישראליים מהמכירה. מתוך הכסף שגייסה אורבנקורפ בישראל, כ־40 מיליון דולר קנדי הופנו להחלפת הלוואות קיימות על אותן קרקעות באמצעות הלוואות בעלים והזרמות הון. הזרמות אלה מגדילות את הסיכוי של מחזיקי האג"ח הישראליים לראות כסף ממכירת הנכסים.

אלן ססקין , צילום: ענר גרין אלן ססקין | צילום: ענר גרין אלן ססקין , צילום: ענר גרין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות