אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא רוכשת חלק מפעילות תאגיד האופנה הבינלאומי VF ב-120 מיליון דולר צילום: אריאל בשור

דלתא רוכשת חלק מפעילות תאגיד האופנה הבינלאומי VF ב-120 מיליון דולר

החטיבה שנרכשת כולל את מותג הג'ינס היוקרתי 7 For All Mankind ואת מותגי הפרימיום להלבשה עליונה Splendid ו-Ella Moss. העסקה כוללת בניין משרדים בקליפורניה; מניית דלתא מזנקת ב-12%

30.06.2016, 09:20 | אורנה יפת

עסקת ענק בחברת דלתא גליל. החברה, בבעלות אייזיק דבח, חתמה אמש על לרכישת חלק מהפעילות של חברת VF Corporation, חברה ציבורית אמריקאית, תמורת 120 מיליון דולר. מניית דלתא מזנקת ב-12%.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה כוללת את פעילות חטיבת Contemporary Brands Coalition) CBC) הכוללת שלושה מותגי פרמיום: מותג

הג'ינס היוקרתי 7 For All Mankind ואת מותגי הפרימיום להלבשה עליונה Splendid ו-Ella Moss.

מועד השלמת העסקה של הפעילות בארה"ב צפוי ברבעון שלישי השנה. השלמת רכישת הפעילות באירופה תתקיים כשנה לאחר מכן. העסקה מותנית באישור רשות ההגבלים העסקיים בארה"ב ובחלק ממדינות אירופה.

הרכישה כוללת מספר חברות בת אמריקאיות שפועלות בארה"ב, הקניין הרוחני ונכס מקרקעין בקליפורניה על שטח של כ-30 אלף מ"ר וכולל בניין משרדים על שטח של כ-20 אלף מ"ר ובו ממוקם מטה הפעילות. העברת הפעילות באירופה תעשה כשנה לאחר מועד השלמת העסקה אך המכירות של הפעילות באירופה יועברו לדלתא גליל. העסקה תתבצע בתשלום מזומן כאשר דלתא מתכוונת לממן אותה ממקורותיה העצמאיים.

אייזיק דבח.  "הרכישה מבטאת את אסטרטגיית החברה להתרחב בשוק בפלח השוק העליון", צילום: אריאל בשור אייזיק דבח. "הרכישה מבטאת את אסטרטגיית החברה להתרחב בשוק בפלח השוק העליון" | צילום: אריאל בשור אייזיק דבח.  "הרכישה מבטאת את אסטרטגיית החברה להתרחב בשוק בפלח השוק העליון", צילום: אריאל בשור

מותג הג'ינס מיועד לגברים ונשים. הוא הושק בשנת 2000 ופועל בצפון אמריקה ואירופה. ספלנדיד ואלה מוס הם מותגי הלבשה עליונה ומוצרים נילווים שפועלים בארה"ב. 75% מהמכירות של שלושת המותגים הנרכשים הן ללקוחות בצפון אמריקה, 21% מהמכירות הן ללקוחות באירופה ויתר המכירות הן לשוק האסייתי.

מכירות הפעילות שרכשה דלתא גליל הסתכמו בשנת 2014 בכ- 400 מיליון דולר ובשנת 2015 ב-344 מיליון דולר. הרווח התפעולי של הפעילות הנרכשת הסתכם ב-2014 ב-47 מיליון דולר וב-2015 ב-23 מיליון דולר.

לדברי אייזק דבח, מנכ"ל דלתא גליל: "הרכישה מבטאת את אסטרטגיית החברה להתרחב בשוק בפלח השוק העליון ולבסס את מעמדה כמובילת שוק בתעשיית האופנה. הרכישה משפרת את הגיוון העסקי של החברה ותתרום להגדלת מגוון הלקוחות ושווקי המכירה".

בדלתא מעריכים כי לאחר הרכישה נתח השוק שלה במוצרים ממותגים, מכלל הפעילות של החברה, יעמוד על 65% לעומת 53% כיום. בדלתא מתכוונים להרחיב את הפעילות של המהותגים הנרכשים בערוץ הסיטונאי ובתחום הדיגיטלי באמצעות רכישות מקוונות ולמנף את ערוצי השיווק של המותגים הללו כדי למנף את הפעילות של דלתא בצפון אמריקה ובאירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות