אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליצמן מגיב על הכשל ברפורמת הביטוח הסיעודי בקופות החולים: "תקלה חמורה" צילום: אלכס קולומויסקי

ליצמן מגיב על הכשל ברפורמת הביטוח הסיעודי בקופות החולים: "תקלה חמורה"

שר הבריאות מגיב לראשונה על חשיפת "כלכליסט" לפיה אלפי מבוטחים בני 49 ומעלה שעברו בחודשים האחרונים בין קופות החולים יאבדו את הכיסוי הביטוחי שלהם עם כניסת הרפורמה לתוקף מחר

30.06.2016, 12:47 | רחלי בינדמן

שר הבריאות יעקב ליצמן מגיב לראשונה לחשיפת "כלכליסט" על המחדל החמור ברפורמת הביטוח הסיעודי הקבוצתי שהובילה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר ותצא לדרך החל ממחר.

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט" אלפי מבוטחי קופות חולים שביקשו לעבור בין קופות חולים ויעברו בפועל קופה מחר אשר מחזיקים בביטוח סיעודי של הקופה וגילם מעל 49 יאבדו כיסוי ביטוחי. זאת כיוון שישוייכו לפוליסה האחידה שיצאה לדרך המציעה כיסוי ביטוחי מופחת לבני 49 ומעלה. המבוטחים שביקשו לעבור לא ידעו על הכשל הזה ויתרה מכך החל מינואר הקרוב יש לו גם פתרון - כל מבוטח שיעבור קופה החל מינואר ישוייך לרובד הביטוחי בסיעוד אליו היה שייך בקופה אותה עזב.

ליצמן התייחס ללאקונה בחקיקה שמסבה נזק אדיר לאלפי מבוטחים :"משרד הבריאות סבור כי הפער בין מועד החלת הפוליסה האחידה, לבין המועד בו ניתנת האפשרות למבוטחים לעבור מקופה לקופה תוך שמירת רצף זכויותיהם, הינו תקלה חמורה".

עוד נודע כי שר הבריאות הורה לצוותים המקצועי לפנות למשרד האוצר לבדיקת הנושא והבאה לפתרון בהקדם.

דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח | צילום: ישראל הדרי דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח, צילום: ישראל הדרי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
לגמרי שכחנו. מי הוביל את השינוי בסיעוד ?
לגמרי שכחנו. מי הוביל את השינוי בסיעוד ? שר הבריאות כמובן. ולמה הוא הוביל את הרפורמה- בין השאר כדי שהקהל שלו יוכל לעבור מקופה לקופה תוך סחיטה של הקופות ויצירת ג׳ובים לאנשי שלומנו ( מנהלי המרפאות או משכירי הדירות וכד). אבל מה ? העסק ברח לו מהידיים ונפל לידי הפקידים במשרד האוצר. ואופס.... הוא כבר לא יכול להשפיע.  אז יש לו את החוצפה לבכות ... בעיקר על קהלו שחוגג במעברים מקופה לקופה לפי התועלות החוץ רפואיות.  
Grapes  |  30.06.16
1.
תזכירו לנו מיהו שר הבריאות? יכול להיות שזה
תזכירו לנו מיהו שר הבריאות? יכול להיות שזה אותו ליצמן שהתעורר פתאום? יכול להיות שזה אותו השר שבתקופתו מערכת הבריאות הולכת וקורסת? יכול להיות שזה אותו שר שמוקף בחצר של מלככי פינכה שכל תפקידם להלל אותו בטוקבקים חיוביים בתקשורת?
Bowtie  |  30.06.16