אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוזר מביא את יוזמת ביינארט לאישור הממשלה: מסחר כפוי במניות זרות צילום: משה שי

האוזר מביא את יוזמת ביינארט לאישור הממשלה: מסחר כפוי במניות זרות

הממשלה תצביע ביום א' על שינוי מבנה הבורסה ועל ההצעה לאפשר מסחר כפוי ללא רישום במניות הנסחרות בחו"ל בשווי של למעלה ממיליארד דולר

30.06.2016, 13:49 | רחלי בינדמן

בפני ישיבת הממשלה שתתכנס ביום ראשון הקרוב תובא לאישור הצעת החוק לשינוי מבנה הבורסה, כמו גם ההצעה לאפשר לראשונה לסחור בבבורסת ת"א במניות זרות הנסחרות בחו"ל - ללא צורך ברישום כפול, פרסום תשקיף, ולמעשה אף ללא ידיעתן.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר ביוזמה של מנכ"ל הבורסה, יוסי ביינארט, שנעדר מתפקידו בעקבות מחלה, שבחזונו ביקש שהבורסה תסחר בכל דבר - קרי תהווה פלטפורמה שדרכה אפשר יהיה לסחור בשקלים גם במניות שבכלל לא נרשמו למסחר.

ברשות ני"ע חששו מהמהמלך, שכן מתוקף תפקידה הרשות היא הגורם האחראי על שקיפות המידע לציבור הסוחרים, בשעה שאין לה שליטה על המניות הזרות הנתונות לפיקוח זר.

בשל החששות האמורים החליטה הרשות לצמצם את הרעיון המקורי של ביינארט ולכלול בהצעת החוק אך ורק מסחר במניות בשווי של מעל מיליארד דולר, הנסחרות באחת הבורסות המובילות באירופה ובארה"ב. בפועל מדובר בעשרות בודדות של חברות רלבנטיות.

היתרונות של המסחר במניות אלה בישראל ולא ישירות דרך הבורסה בה הן נסחרות טמון בראש ובראשונה ב אפשרות לסחור בשקלים, ללא עלויות המרת מט"ח.  

שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע , צילום: עמית שעל שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע | צילום: עמית שעל שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות